Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

220Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.08.2017 r.
20 Niedziela Zwykła

1. w tych niespełna dwóch tygodniach wakacji zachęcamy wszystkich do trzeźwości i abstynencji dobrowolnej, po to by pomóc tym, którzy już nie potrafią o własnych siłach wyzwalać się z nałogu. Trzeba im pomóc, a wielki jest człowiek, który innym pomaga!
2. Episkopat Polski słowami Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego prosi nas o pomoc poszkodowanym naszym Rodakom. Można przesyłać ofiary ele4ktronicznie na dres: POMAGAM” – „WICHURA”, albo też najprościej – w składając do puszek przed kościołem, w przyszłą niedzielę swój datek. Prześlemy je natychmiast do Caritasu, który tak bardzo pomaga ludziom, w wielkiej mierze dzięki nam. Bóg zapłać.
3. W kolejnym tygodniu wakacyjnym w Liturgii Kościoła wspominamy i prosimy o wsparcie następujących świętych:
– jutro św. papieża Piusa X,
– we wtorek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W tym dniu do Sanktuarium św. Jana Pawła do Łagiewnik zaproszona została nasza Parafia. Od godz. 17.00 adoracja, o 18.00 Koncelebrowana Msza św. , a po niej Różaniec wokół tzw. Ogrodu Różańcowego. Zapraszamy tych, którzy mogą w wakacyjny wieczór spędzić na modlitwie w tym pięknym Sanktuarium. A Łagiewniki nie są daleko i jest dobry dojazd.
– w czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła,
– w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w tym dniu przez udział we Mszy św. powierzamy Matce Jezusa naszą Ojczyznę i trudne sprawy polskich rodzin. Zapraszamy: Msze św. w sobotę będą o 8.00 i o 18.00 o 15.00 Msza św. ślubna.

4. Zapraszamy na wspólną Mszę św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00. Podziękowania i prośby do MB prosimy składać do skarbonki przy kaplicy Matki Najświętszej – tu w kościele. A intencje Mszy św. trzeba zapisać u Księży.
5. W piątek – jak co tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00. Na tę Mszę św. można składać swoje prośby, intencje – w tej godzinie łaski i Bożego Miłosierdzia będziemy je przedstawiać Jezusowi Miłosiernemu.
5. Organizujemy też przed rozpoczęciem roku szkolnego, niespodziankę, dla dzieci pod hasłem: ”Tornister pełen uśmiechu”. Mamy w zakrystii 10 plecaków (pustych), może znajdzie się 10 rodzin w Parafii naszej, które chciałyby wyposażyć taki plecak w przybory szkolne, które wywołają uśmiech na twarzy dzieci, których rodzice nie mogą tego spełnić. Taki pusty plecak można zabrać z zakrystii … i wyposażony odnieść tutaj, a my go dostarczymy do dzieci, w których wywoła uśmiech.
6. Studenci na nowy rok akademicki już szukają mieszkań i pokojów do wynajęcia. Prosimy – jak w poprzednie lata – zgłaszać w Parafii adresy, byśmy mogli was skontaktować z odpowiednimi studentami.

7 . I na koniec: o prawdziwe umiłowanie Eucharystii prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją obronę ……….

Back to top