Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

31Ndzzw – Rocznica konsekracji kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie – 5.11.2017 r.
31 Niedziela Zwykła – 17 Rocznica Konsekracji Kościoła

1. Dokładnie 17 lat temu – w dniu 5 listopada w Roku Jubileuszowym 2000 tysięcznym, została konsekrowana nasza, parafialna Świątynia. Uczynił to nasz ówczesny Biskup – Ks. Kard. Franciszek Macharski.
Konsekracja jest to Boża pieczęć, położona na budowli postawionej ogromnym wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli, a która potwierdza na zawsze i wobec wszystkich, że jest to miejsce święte. Że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, gdzie niebo spotyka się z ziemią. Wielu z was nie pamięta tych wielu zmagań o to, by tu, na Osiedlu Oficerskim stanęła świątynia. Jest jeszcze w zakrystii kilkadziesiąt egzemplarzy książki, która opowiada tę cudowną historię – „Miejsce to wybrał Pan” – to tytuł tej historii.
Pamiętajmy, że ta świątynia jest naszym rodzinnym domem, domem naszej Rodziny Parafialnej – korzystajmy z jego ciszy i przestrzeni sakralnej i dbajmy o niego.
2. Miesiąc listopad, to czas wielkiej modlitwy i modlitewnej pomocy naszym bliskim zmarłym. Tu we wspólnocie Parafii dajemy im najlepsze dowody pamięci i przyjaźni:
— codziennie o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańskie,
— w każdą niedzielę , przez cały rok wspominamy i włączamy w modlitwę całą Parafię w wypominki roczne – kwadrans przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00,
— w każdą niedzielę listopada włączamy w różaniec dusze waszych zmarłych z wypominek jednorazowych o godz. 17.30, zapraszamy do wspólnego odmawiania tej pięknej Maryjnej modlitwy, którą wasi bliscy też odmawiali w czasie ziemskiego życia.
Uczyńcie wszystko, aby to nie była tylko modlitwa Księży ale nasza wspólna! Bóg zapłać tym wszystkim, którzy nie zapomnieli o swoich zmarłych i włączyli ich do modlitwy całej Parafii. To bliscy, najbliżsi powinni zawsze pamiętać o swoich zmarłych, dopóki żyją. Tę tradycję trzeba przekazywać dzieciom i młodzieży, by kiedyś o nas pamiętali.
3. Studentom przypominamy, że w Parafii są spotkania dla nich w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Kontaktujcie się z Ks. Pawłem.
4. W najbliższą sobotę – 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.
5. Z racji kolejnej naszej rocznicy konsekracji naszego kościoła wystąpił dziś ze śpiewem duet muzyczny „Sanktus” z Moskwy – Wasilisa i Mikołaj. Po Mszy św. zaśpiewają jeszcze. Mikołaj ma ciężko chorego syna, gdyby ktoś chciał mu pomóc, będzie po Mszy św. okazja, by pomóc, mają też swoją muzykę na płytkach, za dobrowolną ofiarę. Bóg zapłać.
ADORACJA ….

Back to top