Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

32Ndzzw

VOgłoszenia duszpasterskie – 12.11.2017 r.
32 Niedziela Zwykła

1. Dziś i w każdą niedzielę listopada o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, zwłaszcza tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.
2. Imiona zmarłych z wypominków rocznych będziemy przedstawiać Bogu w każdą niedzielę: przed Mszą św. o godz. 8.00, przed godz. 9.30 i przed godz. 18.00. Otoczymy ich modlitwą całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać, że pamiętacie o swoich zmarłych, krewnych i znajomych. Modlitwa jest jedynym sposobem, przez który możemy okazać pomoc naszym zmarłym cirpiącym w czyścu.
3. Codziennie, przez cały listopad o godz. 7.00 odprawiamy Msze św. gregoriańskie za waszych zmarłych. Zachęcamy do udziału, szczególnie bliskich i krewnych, za których te Msze św. odprawiamy.
4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy Świętych: – w poniedziałek Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski, w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, i w sobotę błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
5. W najbliższy wtorek zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny na godz. 18.45. A w nim zobaczymy ludzką naturę Jezusa, a temat to: „Jezus jest prawdziwym Człowiekiem. Niech wszyscy, którzy mają jakieś wątpliwości w wierze, szukają odpowiedzi także w tych spotkaniach. Zapraszamy do Klubu Seniora w 2 i 4 wtorek miesiąca.”
6. Dzisiejsza Niedziela, jest IX Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Ten Dzień jest okazją by przyjść z pomocą modlitewną prześladowanym naszym braciom i siostrom oraz modlić się za ich prześladowców. Chrześcijanie w Syrii, Iraku i Libanie żyją w katastrofalnych warunkach, czekając na zakończenie krwawego konfliktu.
Potrzeba im także pomocy materialnej – można wysłać SMS o treści RATUJE na nr. 72405 na nr. 72405 (koszt z VAT = 2,46), SMS-y można wysyłać od dziś do końca marca 2018 roku, lub dziś z waszej składki mszalnej prześlemy tam odpowiednią kwotę. Bóg zapłać.
7. Ojciec św. Franciszek ogłosił następną niedzielę 19 października Światowym Dniem Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Odpowiedzią naszej Archidiecezji na słowa Papieża jest „Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej” – będą to religijne spotkania, formacyjno- charytatywne, rekolekcje, adoracja Najświętszego Sakramentu i tzw. Namiot Spotkania „Na Małym Rynku” i w kościele św. Barbary, będzie okazja dla każdego chętnego, przeżyć coś duchowo niepowtarzalnego.
Programy tych spotkań (od jutra do niedzieli) są wywieszone w gablotach przykościelnych. Na wezwanie Pasterza Kościoła, który w Orędziu na ten dzień, wzywa nas, „aby dzielenie się z innymi, powinno się stać stylem naszego życia” – w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie kwesta, dla wsparcia ubogich. Według zarządzenia naszych biskupów połowa waszych ofiar pozostanie w Parafii, a drugą prześlemy na dzieła Archidiecezji – dla ubogich. Włączmy się licznie w to Papieskie i nasze Święto. A w niedzielę 19 listopada zaprośmy na obiad kogoś z sąsiadów, samotnego czy ubogiego, którego „wypatrzymy” wśród ludzi – w tym tygodniu.
8. Na koniec: poprośmy Maryję, byśmy byli ludźmi „ wyobraźni miłosierdzia”…….

Back to top