Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – 3.09.2017 r.
22 Niedziela Zwykła

1. Kończą się wakacje. We czwartek 1 września rozpoczyna się kolejny nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Dzieci z katolickich rodzin rozpoczynają nowy rok od osobistego spotkania z Bogiem na Mszy św. oraz w sakramentach spowiedzi i Komunii św.
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież – w czwartek – do kościoła – na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku – o godz. 8.00 – młodzież Liceum i Gimnazjum a o godz. 9.00 – wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej. Zaproszenie kierujemy również do nauczycieli i wychowawców byśmy mogli wspólnie wraz z Katechetami pomodlić się o błogosławieństwo Boże i potrzebną Bożą pomoc w tym wielkim dziele wychowywania młodych ludzi.
Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. A te dzieci, i młodzież, które nie zdążą się wyspowiadać – dla nich spowiedź na początek roku będzie: jutro po południu od godz.17.00 do 18.30.
Prosimy was Rodzice, zróbcie wszystko co w waszej mocy, aby wszystkie dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny w taki właśnie sposób. Nie wychowacie dobrze swoich dzieci bez Bożej pomocy i Jego wsparcia, które idzie do nas przez święte sakramenty! Mądry chrześcijanin musi mieć na to czas.
2. W najbliższą niedzielę podamy terminy spotkań różnych grup duszpasterskich przy Parafii, zachęcamy dzieci i młodzież i dorosłych do włączania się aktywnie w pracę tych grup – dla dobra naszej wspólnoty i dla własnego ubogacenia duchowego.
3. Organizujemy, jak co roku, wyjazd wspólny na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę – 10 września. Zapisy do autokaru w kancelarii lub w zakrystii. Wyjazd – (jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych) będzie w niedzielę o godz. 6.30 od kościoła , powrót ok. 15.30.
Prosimy zapisywać się w najbliższych dniach, byśmy mogli zamówić odpowiedni autokar.
4. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii:
— we wtorek: św. Matkę Teresę z Kalkuty,
— w piątek – Święto Narodzenia NMP,
— w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
5. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca – zapraszamy na godz.17.00 na Godzinę świętą, w czasie której przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
A na godz. 18.00 w czwartek zapraszamy dzieci z klas I III na Mszę św. i poświęcenie przyborów szkolnych. Niech dzieci przyjdą z rodzicami, będzie okazja szczególnie dla rodziców dzieci komunijnych, poznać nowego Katechetę i uzgodnić porządek spotkań i przygotowań do I Komunii św.
6. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na dziękczynną Mszę św. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – w niedzielę 10 września o godz. 18.00. Będzie to dziękczynienie za zaliczenie do grona błogosławionych, naszego, krakowskiego Kapłana Ks. Władysława Bukowińskiego – gorliwego, wieloletniego duszpasterza w Kazachstanie.

A teraz nasza comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – ofiarujmy te modlitwy i to spotkanie w intencji dzieci, młodzieży i ich wychowawców na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego ………….

Back to top