Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ndzadw3

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.12.2017 r.
III Niedziela Adwentu

1.Różowy kolor szat liturgicznych mówi nam dziś o autentycznej radości chrześcijanina, która zawsze płynie z bliskości Boga. Jest już trzecia niedziela Adwentu – nasze spotkanie z Jezusem blisko. Zapytajmy siebie : czy mam powody do tej prawdziwej radości?, co niosę w sercu na spotkanie z Panem, czy w tym Adwencie zbliżyłem się do Boga, choć trochę do ludzi? Tak naprawdę – cokolwiek o tym myślę – Boże Narodzenie jest wtedy w nas, gdy do swojego serca przyjmuję Komunię św. Wszystko inne jest oprawą i dodatkiem do świętowania!
W tym trzecim tygodniu Adwentu we wszystkich nabożeństwach będziemy się modlić o życie religijne i chrześcijańskie w naszych rodzinach.
Korzystajcie z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty – spowiadamy codziennie od 6.00 do 8.30 i kwadrans przed każdą Mszą św. W pobliskich, krakowskich kościołach zakonnych są w ciągu dnia dyżury w konfesjonałach. A u nas w kościele będzie dodatkowa okazja do spowiedzi adwentowej: w czwartek, piątek i sobotę od 17.00 do 19.00.
Zapraszamy na Roraty – codziennie o 6.30, niech do tej wspólnoty, która codziennie przychodzi dołączą ci, którzy jeszcze nie doznali radości z tej duchowej ofiary dla Boga uczynionej. A ufamy, że każdego z naszych Parafian stać na taki gest wobec Boga i Jego Matki. Od soboty w czasie Rorat odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Dzieci w tych dniach, jako nagrodę za dobry uczynek, otrzymują mały żłóbek na stół wigilijny.
2. Przyszła niedziela – to dzień Wigilii, ale też obowiązkowe w sumieniu Święto – Dzień Pański. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w naszej Tradycji rodzinnej, o godz. 13.00 i 18.00 nie będzie Mszy św. – trzeba to wziąć pod uwagę w planowaniu tego dnia. Po Wieczezrzy Wigilijnej zapraszamy o północy na Pasterkę.

2. Tak jak w poprzednie lata można pomóc biedniejszym od nas. W tym celu jest wystawiony kosz, w kościele i pasażu, aby do niego składać żywność, którą podzielimy się w Święta z tymi, którzy nie mają. Z kartką świąteczną i życzeniami od Parafian te wasze dary zostaną zaniesione tam gdzie potrzeba. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

3. Organizujemy w Parafii jak w inne lata, Wieczerzę Wigilijną dla samotnych i tych, którzy musieliby być sami w wieczór wigilijny. Dla lepszej organizacji prosimy zgłaszać się w naszym Caritasie lub w kuchni – miejsca nie powinno dla nikogo zabraknąć. Wigilia będzie w najbliższą sobotę 23 grudnia o godz. 15.00. Rozpoczniemy ją odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, a po niej w sali widowiskowej – życzenia z opłatkiem w ręku, wieczerza wigilijna i wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy.

4. Przed wejściem do kościoła nasz Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny jako Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są też na stolikach poświęcone opłatki, a sianko na stół wigilijny, rozprowadzane przez dzieci i młodzież mają być pomocą na ich zimowy, wspólny wraz z Siostrą i Księdzem wypoczynek.
5.Prosimy zgłaszać adresy chorych, którzy chcą na Święta pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. – przyjdziemy do nich z posługą sakramentalną w sobotę 23 grudnia w godz. rannych – od 9.00 do 10.00.
6. W czwartek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS – w Sali Klubu Seniora.
7. Nasza Parafialna Rodzina Radia Maryja zaprasza na Różaniec w intencji Ojczyzny w środę o godz. 17.30 i na spotkanie po Mszy św. w salce przy kościele.
8. A studentów zapraszamy na spotkanie świąteczne w środę o godz. 20.00.

Back to top