Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

NdzWielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.04.2017 r.
WIELKANOC

W to największe Święto naszej wiary przyjmijcie życzenia:

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości, Nadziei i Miłosierdzia znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale się nimi zachwycą i z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was uświęci i przyniesie taką nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z bliźnimi, by oni też stali się lepsi, bogatsi i radośniejsi. Nigdy nie traćmy nadziei, że dobro, miłość i prawda zwycięży – o czym przypomina i zapewnia nas znów Zmartwychwstały Jezus.
Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i piękna życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale nieustannie. Dobrego zdrowia, wzajemnej serdeczności i ciepłej miłości płynącej od Bożego Serca – życzymy wam wszystkim. Szczęść Boże!

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:
Najpierw składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i pobożnie przeżyliśmy uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom, lektorom i scholi) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i tym, którzy zadbali o wystrój kościoła i kwiaty (szczególnie Siostrze Zakrystiance). Dziękujemy nowopowstałemu chórowi, który poprzez swój piękny śpiew ubogacał Liturgię Wielkiego Tygodnia.
A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego , za wiarę i pobożność. Bóg zapłać!!
Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biedniejszymi od siebie. Wolontariuszom ŚDM, którzy z dziećmi przygotowali dla chorych i biednych kartki z życzeniami i do domów im zanieśli. Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez nasz Caritas do domów potrzebujących wraz z życzeniami i kartką od dzieci w imieniu całej Parafii. Bóg zapłać!
1. Dziś Msze św. odprawiamy w tych godzinach jak w inne niedziele.
. 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom.
Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać!
3. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia, a to oznacza, że dla naszej wspólnoty przypada Odpust Parafialny. Na każdej Mszy św. będą okolicznościowe kazania a Sumę odprawi nowy Proboszcz Parafii św. Kazimierza Ks. Dr Adam Niwiński o godz. 12.00. Dlatego w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie.
Do Święta Miłosierdzia przygotowujemy się od Wielkiego Piątku, przez Nowennę, do Bożego Miłosierdzia. Odprawiać ją będziemy: dziś, jutro i w sobotę po Mszy św. wieczornej, a we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 15.00 – po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą wspólną rodzinę, którą jest Parafia.

Uroczyste błogosławieństwo ……

Back to top