Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Niedzpalmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – 9.04.2017 r.
NIEDZIELA PALMOWA

1. Obchody uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynają w Liturgii Kościoła
Wielki Tydzień Męki i Śmierci naszego Zbawiciela. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
10 min. Przed godz. 11.00 gromadzimy się z palmami pod krzyżem misyjnym, na placu przykościelnym, aby w uroczystej procesji uczcić wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. – konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę. O godz. 17.00 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
2..By umożliwić wam wszystkim przeżycie Świąt w stanie łaski uświęcającej – będzie okazja do spowiedzi: w W. Poniedz. , W. Wtorek i w Wielką Środę rano od godz. 7.00 – 9.00 i po południu od 17.00 do 20.00. Natomiast w Wielki Czwartek spowiedź – będzie tylko rano od 7.00 – 9.00 – ze względu na nabożeństwo Wielkiego Czwartku w Sanktuarium w Łagiewnikach dla wszystkich kapłanów z racji ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed Świętami!
TRIDUUM PASCHALNE – Wielki Czwartek
Rozpoczynamy o godz. 16.00 – Mszą św. Wieczerzy Pańskiej dla dzieci, a dla pozostałych Parafian Msza św. i przeniesienie Jezusa do „ciemnicy” o godz. 18.00. W tym dniu przyjmiemy Komunię św.
pod dwoma postaciami – Ciała i Krwi Chrystusa, by głębiej przeżyć Jego obecność w chlebie i wini
Po przeniesieniu Jezusa do „ciemnicy” zachęcamy w tę Ogrojcową noc do trwania adoracyjnego przy Chrystusie. Adoracja będzie trwać do północy – od godz. 22.00 – adorację prowadzi młodzież, a od 23.00 – Siostry Zakonne mieszkające na terenie naszej Parafii.
WIELKI PIĄTEK
To dzień, który jest Pamiątką męki i krzyżowej śmierci naszego Zbawiciela. To jedyny dzień, w którym Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy św. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły! Jego zachowanie jest obowiązkiem sumienia każdego katolika!
Oto program nabożeństw Wielkiego Piątku w naszym kościele:
– O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci,
– o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia . W czasie tego nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą przez 9 dni będziemy odprawiać aż do Niedzieli Miłosierdzia.
– o godz. 16.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej dla dzieci,
– o godz. 18.00 – Nabożeństwo dla pozostałych Parafian. Po tym nabożeństwie – przeniesienie Jezusa do grobu i tam adoracja przez całą noc i dzień – aż do Wigilii Paschalnej czyli do godz. 18.00 w Wielką Sobotę,
Dla lepszej organizacji adoracji nocnej – w gablotach jest wywieszony porządek i godziny adoracji według poszczególnych ulic należących do Parafii. Starajcie się w miarę możliwości zachować ten program i porządek. Niech w tę świętą noc nie braknie przy grobie Jezusa Jego uczniów czuwających
– O godz. 22.00 – ostatnia w tym Wielkim Poście wspólna Droga Krzyżowa,
– a o 23,00 – Gorzkie Żale.
CAŁY PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA JEST W GABLOTACH I NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII.
WIELKA SOBOTA
– czyli Wigilia Wielkanocna – dzień pełnego zadumy i radosnego oczekiwania na Zmartwychwstanie naszego Pana. Odwiedzajcie Chrystusa leżącego w grobie, ucałowanie Jego ran na Krzyżu jest w tym dniu szczególnym wyznaniem wiary i wdzięczności za to co dla uczynił!
Jest w Wielką Sobotę bardzo stary zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny – święcić pokarmy w naszym kościele będziemy: od 8.00-15.00 – co pół godziny.
Poświęcenie pokarmów odbywa się mocą Świętego Wszechmocnego Boga, obecnego tu w świątyni. Trzeba Mu tę wiarę w Jego obecność i moc okazać gestem zgiętych kolan do modlitwy, adoracji czy ucałowania krzyża. To nie pokarmy w koszyczku są najważniejsze, ale On Bóg nasz Zbawiciel, który przez swoją śmierć i zmartwychwstanie przywrócił nam życie! Rodzice, Babcie i Dziadkowie – uczcie dzieci i młodzież tego pięknego, katolickiego zwyczaju świątecznego.
Nabożeństwo Wielkiej Soboty a po nim Procesja. Rezurekcja rozpoczyna się o godz. 18.00.
W Wielką Sobotę jest zalecany post od pokarmów mięsnych aż do rezurekcji!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
– to NAJWIĘKSZE Święto naszej religii. Msze św. jak w niedziele – Komunia św. przyjęta w tym dniu jest aktem przyjęcia Boga do siebie i udział w Jego zwycięstwie nad grzechem, śmiercią i szatanem.

Back to top