Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nowy Rok 2018

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.01.2018 r.
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

W pierwszym dniu Nowego Roku 2018 – my Kapłani – dołączamy się do wielu życzeń dziś składanych:
Życzymy, by ludzie spotykani na waszych drogach w Nowym Roku byli życzliwi, uśmiechnięci , przyjaźni i dobrzy, a my byśmy umieli to w nich dostrzec i docenić i w zamian obdarowywać ich tym samym ciepłem i przyjaźnią płynącą od Boga. Wtedy świat wokół nas będzie przyjazny i ludzki, taki jaki dla ludzi wymyślił i stworzył Pan Bóg, a Jego Syn Jezus Chrystus przyszedł do nas na ziemię, aby nas do budowania takiego świata zachęcić i nam pomóc.
Zdrowiem i wszelkimi łaskami – na miarę waszych potrzeb i tęsknot – niech was obdarzy w Nowym Roku miłujący nas zawsze tak samo Dobry Bóg. A nade wszystko życzymy wam niezachwianej wiary, ufności i nadziei pokładanej w Stwórcy , która na te czasy jest najpilniejszą potrzebą ludzkiego serca i ludzkiego życia.
Szczęść Boże!!
A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. jak w niedziele.
Nowy Rok jest Dniem Modlitwy o pokój na świecie. Orędzie Ojca św.
Franciszka wzywa wiernych Kościoła do troski o pokój we własnym sercu, a który jest nagrodą od Boga, dla tych, którzy żyją „po Bożemu”. Ojciec św. prosi byśmy ten Boży pokój przekazywali bliźnim i potrzebującym i modlili się dużo za chrześcijan prześladowanych i cierpiących za wiarę w różnych krajach. Przywracanie pokoju w sercach ludzi to prawdziwe miłosierdzie im okazane.
2. Najbliższy czwartek to I Czwartek Miesiąca. O godz. 17.00 „Godzina Święta” – to Godzina wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o liczne powołania kapłańskie i zakonne. Przed wystawionym w monstrancji Jezusem – Kapłanem będziemy prosić Pana „aby posłał na swoje żniwo robotników, bo żniwo jest wielkie”. Zapraszamy
3. W piątek I Piątek Miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.30. Chorym Komunię św. zaniesiemy w godz. rannych. Chorzy, których Księża odwiedzają w soboty, ze względu na Święto Trzech Króli, niech się skontaktują z Księżmi telefonicznie i ustalą termin.
4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Królów. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło – by jego woń przypominała nam o codziennej modlitwie, a kredą na drzwiach czynimy napis – symbol tego dnia: + K + M + B + 2018 +, który najprościej oznacza, że w tym domu w tym roku także, dobrzy ludzie przyjęli do siebie Jezusa.
5. W najbliższą niedzielę 7 stycznia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólny „Opłatek” wszystkich członków grup parafialnych – Rodziny Różańcowej, Caritasu, pracowników kuchni, Koła Rada Maryja, Kręgi Rodzin, grupę modlitewną św. Józefa , lekarzy i nauczycieli świadczących charytatywną pomoc, i Redakcję „Na Skale”. Opłatek będzie w naszej Sali widowiskowej. Zapraszamy wszystkich, którzy swój czas poświęcają dla budowania wspólnoty parafialnej.
6. Od jutra będzie kolęda: w tym tygodniu odwiedzimy domy i rodziny mieszkające przy ul; Skorupki, Jaworskiego, Rakowickiej, Domki, Idzikowskiego i Na Wiankach, ul. Chrobrego, Otwinowskiego, Łukasiewicza, Dukatów, Kąt, Cieplińskiego i ul. Grochowskiej (bloki). Niech to spotkanie ma charakter religijny i modlitewny, niech zapalona świeca i krzyżyk oraz Pismo święte mówi o świętości tej chwili. Wodę święconą będą mieli ze sobą ministranci czy lektorzy. Dwa dni wcześniej zostaniecie zawiadomieni osobiście, lub zostawia kartkę w listowniku lub w drzwiach o przybliżonej godzinie przyjścia Księdza.
Uroczyste błogosławieństwo.

Back to top