Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

OdpustMił.B.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.04.2017 r.
Święto Miłosierdzia Bożego – Odpust Parafialny

1. „Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich,
pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego. … niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat… wybieleją”- takie słowa mówił Jezus do Siostry Faustyny, a Święty Jan Paweł II ustanowił to Święto dla całego Kościoła. I przykazał nam : ”bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia…. niech z Krakowa ta iskra Miłosierdzia zapala cały świat” .
2. Świętujemy zatem dziś uroczyście nasz Odpust Parafialny, w
którym uczymy się być ludźmi miłosierdzia, i mieć w sobie wyobraźnię miłosierdzia
Dziś nawiedzając nasz kościół i spełniając wszystkim dobrze znane warunki, można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych.
Msze św. dziś są odprawiane w porządku niedzielnym. Centralna MSZA ŚW. tzw. SUMA ODPUSTOWA będzie o godz. 12.00, a po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Zapraszamy – ta Msza św. będzie koncelebrowana przez kapłanów z naszego Dekanatu. Zapraszamy na koncelebrowaną Mszę św. dziś w Godzinie Miłosierdzia czyli o godz. 15.00.
Przypomnijmy, że relikwie św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II są na stałe umieszczone w bocznej kaplicy. Dziś jest dobra okazja aby je uczcić.
3.Przedłużeniem Święta Bożego Miłosierdzia jest Tydzień Miłosierdzia, który jest także po to, by nam dać okazję do bycia miłosiernym na co dzień. Niech chorzy, zapomniani, zagniewani, zagonieni, smutni, traktowani „z góry” – doznają ciepła naszego miłosierdzia i mocy Bożego przebaczenia. Niech nikomu nie zabraknie „wyobraźni miłosierdzia”!
4. Dom SS. Józefitek, przy ul. Bema 3 będzie otwarty przez najbliższy wtorek, w ramach tzw. Akcji powołaniowej. Zapraszają Siostry szczególnie młodzież żeńską, szukającą drogi życia dla siebie. Wtorek – 25 kwiecień od 9.00 do 16.00.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej, czyli o 18.45 zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny. Tematem będzie sakrament kapłaństwa – „Wy jesteście solą ziemi”. Spotkanie w Sali Klubu Seniora.
6. Studentów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.30.
7. Spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Rocznicy Pierwszej Komunii św. bę dzie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30 – w kościele.

Akt Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu …..

Back to top