Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Poniedz.Wielkanocny

Ogłoszenia duszpasterskie – 17.04.2017
r.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. W najbliższą niedzielę Odpust w naszej Parafii – Święto Miłosierdzia Bożego. Msze św. jak w niedzielę, z tym, że Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00. Dlatego Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie!! Natomiast jak w poprzednie lata będzie Msza św. koncelebrowana o godz. 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia. Koncelebrowanej Sumie odpustowej będzie przewodniczył nowo mianowany Proboszcz z Parafii św. Kazimierza ks. dr Adam Niwiński, a kazania będzie głosił cały dzień Ks. Dr Marek Sołtysiak z UP JPII.
Przez cały dzień w to Święto można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie win i kar za grzechy już odpuszczone: trzeba nawiedzić kościół, być w stanie łaski uświęcającej, wykluczyć wszelkie przywiązanie do grzechu i odmówić wymagane modlitwy. Odpust można ofiarować za siebie lub kogoś ze zmarłych.
2. Święta Wielkanocne przedłużają się dla nas i trwają do Święta Miłosierdzia Bożego czyli do przyszłej niedzieli odpustowej. Zachęcamy do trwania w stanie łaski uświęcającej, abyśmy wszyscy mogli przyjąć Komunię św. w Święto Miłosierdzia. Pokochajmy ten stan przyjaźni z Bogiem, bo daje nam on wewnętrzny pokój i moc do walki ze złem i gwarantuje nieustanną pomoc Bożą.
3. Do godnego przeżycia Święta Miłosierdzia przygotowujemy się przez 9 dni Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się w niej za tych ludzi, których wskazał Siostrze Faustynie sam Miłosierny Jezus. Nowenna będzie dziś i w sobotę po Mszy św. wieczornej i we wtorek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. o godz. 15.00. Zapraszamy.
4. W imieniu profesorów i studentów Uniwersytetu Papieskiego im. JP II składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wasze dzisiejsze ofiary złożone na tacę.
5. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – w najbliższy piątek – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczny Różaniec w intencji Ojczyzny w środę o 17.30 i na spotkanie po Mszy św. w Sali Klubu Seniora.
7. Na wezwanie Papieża Franciszka i decyzją Episkopatu Polski – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia zostanie we wszystkich kościołach zbiórka do puszek, jako nasza chrześcijańska pomoc dla Syrii. Tam od 6 lat trwa wojna, która zburzyła życie 23 milionom ludzi, ponad 5 mln w obawie o swoje życie wyjechało z kraju, pomocy humanitarnej wciąż potrzebuje 13 mln ludzi w tym 6 mln dzieci. Sytuacja jest tam dalej dramatyczna. Waszą pomoc przekażemy Caritas Polska, która niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. Bóg zapłać.
8. Na koniec prośmy Matkę Miłosierdzia, aby każdy z nas był „iskrą” zapalającą innych do czynienia miłosierdzia: Pod Twoją obronę …..

Back to top