Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VNdzW.Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 2.04.2017 r.
V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje – to taki czas, w którym sam Bóg chce każdego z nas zatrzymać przy sobie i powiedzieć mu osobiście o najważniejszych sprawach, które w życiu trzeba przypilnować a może naprawić. Żeby to usłyszeć, trzeba po prostu na rekolekcje przyjść do kościoła. Nauki rekolekcyjne będą dla dorosłych – w poniedziałek, wtorek i w środę o 8.00 i 18.00, poza tym nauki stanowe dla kobiet w poniedziałek ok. godz. 19.00 i dla mężczyzn – we wtorek także ok. godz. 19.00. Wszystkich Rodziców zapraszamy na naukę rekolekcyjną dziś po Mszy św. wieczornej ok. godz.19.00.
Dziś nauki rekolekcyjne są na każdej Mszy św., na 14.30 zapraszamy chorych, staruszków, niepełnosprawnych, samotnych i dotkniętych jakąkolwiek chorobą – będzie okazja przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.
Gorzkie Żale o godz. 17.00.
Dzieci i młodzież szkolna ma rekolekcje w ciągu dnia w wyznaczonych godzinach, na które przyprowadzą ich wychowawcy, którym już dziś dziękujemy za trud i dobrą wolę!
Wtorek jest dniem spowiedzi – spowiadać będziemy rano od 7.00 – 9.00 i od 11.00 – 14.00, po południu od 15.00 do i od 17.00 do 20.00.
Skorzystajcie z Bożego Miłosierdzia, które wszystkim na zakończenie rekolekcji proponuje Miłosierny Jezus.
W środę zakończenie rekolekcji – dla każdej grupy będzie odprawiona Msza św.
W środę na Mszach św. poprzez ofiarę złożoną na tacę okażemy swoją wdzięczność Rekolekcjonistom, za kapłańską posługę, którą na chwałę Boga i dla naszego dobra spełnili. Bóg zapłać!
Zaplanujmy mądrze i roztropnie te dni, by nie brakło nam czasu na refleksję nad sobą i na słuchanie Bożych Słów przemieniających nasze życie!
Rodzice , stwórzcie dzieciom i młodzieży odpowiednią atmosferę do tego w waszych domach. Niech radość poranka Wielkanocnego rozpali wasze serca i rodziny.
2. W czwartek 6 kwietnia – w I Czwartek Miesiąca zapraszamy do modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne w czasie Godziny Świętej o 17.00, „bo żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”.
3. W piątek – zapraszamy na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy po Mszach św. o godz. 8.0015.00 17.00 i 18.00. A ponieważ jest to I Piątek miesiąca – okazja do spowiedzi będzie rano od 7.30 i po południu od 16.30. Także chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.
4. Kosz na dary wielkanocne dla potrzebujących jest wystawiony tu w kościele i w pasażu – a przed kościołem nasz Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny i palmy, by w przyszłą Niedzielę Palmową uczcić wjazd Jezusa do Jerozolimy.
Jak zwykle zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wykonaną osobiście z pomocą rodziców. Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. 10 min przed godz. 11.00 i gromadzimy się pod krzyżem misyjnym z palmami w ręku, by procesjonalnie wejść do kościoła, na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
5. Studentów Krakowa zapraszamy dziś na Drogę Krzyżową ulicami Miasta. Początek przy kościele św. Anny a zakończenie pod „oknem papieskim”. Modlitwie będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Back to top