Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zielone Święta

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.06.2017 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. na Apostołów, czyli Uroczystość Pięćdziesiątnicy. Święty Duch Jezusa żyjący w nas i wśród nas sprawia, że Kościół Chrystusowy żyje, tworzy przez ludzi tyle pięknych dzieł we współczesnym świecie, wzrasta w miłości i uzdalnia nas codziennie do wysiłku w stronę dobra, miłości i prawdy. Jedną z podstawowych umiejętności chrześcijanina to umiejętność współpracy z Duchem św., z Duchem Jezusa żyjącym nieustannie w swoim Kościele. O tę łaskę jednym głosem prosimy dziś Boga zwłaszcza za chwilę, w naszej adoracji….
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła Maryi. Choć jest to dzień pracy i nauki – wygospodarujmy trochę jutro czasu na uczestnictwo we Mszy św. ku czci naszej Matki. Msze św. jutro będą o godz. 8.00, 15.00, 17,00 i 18.00.
3. Przez cały czerwiec, który jest wcałym Kościele miesiącem poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Bożego Serca. A modlimy się codziennie za nasze rodziny, i za te szczęśliwe, pełne radości i ładu i za te nieszczęśliwe, w których zabrakło miłości i wierności. Przed wystawionym w Najświętszym Sakramencie Chrystusem, przez śpiew Litanii i inne modlitwy dajemy rodzinom ten piękny dar modlitwy, Zapraszamy do udziału.
4. Studentów zapraszamy na Mszę św. odprawianą w intencji „ o światło Ducha św. i pomoc w zdaniu egzaminów” – w najbliższy czwartek o godz. 20.00. Msza św. będzie tu, w naszym kościele, a po niej spotkanie.
5. Rodziców dzieci wyjeżdżających na naszą parafialną kolonię, zapraszamy na spotkanie – w przyszłą niedzielę 11 czerwca o godz. 19.00, w naszej Sali widowiskowej.
8. Następna niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
5. Zbliża się Święto Bożego Ciała będzie to w tym roku 15 czerwca. Jak co roku o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. a po niej wyruszymy z procesją eucharystyczną na ulice naszego Osiedla.
W tym roku przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami Parafii: Bandurskiego, ul. Bema, ul. Olszańską i wrócimy do kościoła ul. Bandurskiego. Zakończenie procesji na placu przykościelnym.
O przygotowanie ołtarzy prosimy: lektorów, starszych ministrantów, Kręgi Rodzin, Parafialny Zespół Caritas i pracowników kuchni oraz Rodzinę Radia Maryja i Róże Różańcowe. Przystaniemy przy 4 ołtarzach” I – przy domu klasztornym SS. Józefitek, II – na skrzyżowaniu ulic Bema i Olszańskiej, III – na skrzyżowaniu ulic Olszańskiej i ul. Bandurskiego, a IV – na placu przykościelnym. Już dziś pomyślmy o dekoracji swojego domu, ogrodzenia czy balkonu. Pomóżcie tym, którzy ze względu na wiek czy brak sił nie mogą tego zrobić! To dobra okazzja do uczynku miłosiernego.

A w dzisiejszej adoracji otwórzmy serca, aby w nie zstąpił Duch Święty…

Back to top