Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

12Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie– 24.06.2018r.

12 Niedziela

 

 

  1. Dzieci i młodzież kolejny rok szkolny i katechetyczny. Jak co roku zorganizowaliśmy dla nich spowiedź oraz Mszę  św. na zakończenie roku. Niewiele  dzieci i młodzieży skorzystało z tego dobrodziejstwa. Nie szukamy winnych, odpowiedzialnych za to, ale sygnalizujemy rodzicom, że coś niedobrego się dzieje w tej dziedzinie życia religijnego.  Prosimy, zrozumcie dobrze i właściwie nasz żal i troskę o Wasze dzieci. !

 

  1.   Prawdziwego wypoczynku duszy i ciała życzymy wszystkim Parafianom na rozpoczynający się okres wakacji i urlopów. Niech spotkanie z piękną przyrodą, z cudami życia, które nas otaczają,  z innymi ludźmi, z architekturą i sztuką ubogaci każdego z was i zbliży do Pana  Boga. Przypomnijmy: gdziekolwiek będziecie w czasie akacji – nie zapominajcie o  z zachowaniu Przykazań Bożych,  niedzielnej Mszy św., modlitwy codziennej i   czynów miłosierdzia  i także o tym, że w tym świecie jesteśmy wszędzie uczniami i świadkami  Jezusa Chrystusa!!

 

  1. Dziś w Liturgii Kościoła Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe:  wszelkiej pomyślności, zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień.

                   – we wtorek –  wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana, który założył  Zgromadzenie Sióstr św. Józefa zwanego Józefitkami. Siostry od lat pracują w naszej Parafii, w zakrystii, w kuchni św. S. Faustyny , w katechizacji i wśród chorych. Dziś składamy Siostrom serdeczne podziękowanie i życzenia –  od całej Parafii.

                   – w czwartek –   wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

                   – a w piątek –   Uroczystość  św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Ta  Uroczystość to doskonała okazja do modlitwy za Ojca św. Franciszka i całego  naszego Kościoła.

 

  1. W sobotę 30 czerwca zakończenie nabożeństw  ku czci NSPJ, odprawimy je po Mszy św. wieczornej.

 

  1. Pragnę zwrócić waszą uwagę na nowy portal nad wejściem do kaplicy św. JP II i św. S. Faustyny, od strony przystanku autobusowego. ńska  nazwa OSSUARIUM, wskazuje na miejsce złożenia tu relikwii naszych świętych. A ten oryginalny portal jest kolejnym znakiem sakralności naszej świątyni. Warto go zobaczyć jak wygląda w dzień i w nocy.  Bóg zapłać, bo z waszych ofiar powstało to dzieło. Jego autorem jest  P. inż. Stanisław Niemczyk, a wykonała firma Jacka Słowika.
  2. Po trzyletniej pracy w naszej Parafii odchodzi Ks. Tomasz Karpeta. Został wezwany przez swojego Biskupa diecezji bielsko-żywieckiej, do pracy w sądzie  biskupim. Dziękujemy  Księdzu za pomoc w pracy duszpasterskiej i życzymy obfitości Bożych łask i światła Ducha św. w trudnej pracy. Szczęść Boże.

 

  1. Na zakończenie: poprośmy Maryję o dobre, bezpieczne i ubogacające przeżycie urlopów i wakacji – dla wszystkich Parafian: Pod Twoją obronę ….

 

 

 

 

Back to top