Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

18Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  5.08.2018 r.

18 Niedziela  Zwykła

 

  1. Kościół w Polsce już od bardzo wielu lat, ustami Episkopatu Polski woła do Polaków o zachowanie abstynencji w miesiącu sierpniu., dla uszanowania   tak wielu wspomnień Polaków dających życie dla Ojczyzny.  W tym roku, w Roku  100 lecia odzyskania  Niepodległości, Episkopat Polski ogłasza  Narodowy Program Trzeźwościowy dla całego narodu. Sprawa jest pilna i bardzo ważna: 100 lat temu, Polacy wypijali i litr czystego alkoholu, a dziś 10 razy więcej, a zwłaszcza, że po alkohol sięgają coraz młodsze dzieci!!          Dawniej nasi Rodacy oddawali życie za Ojczyznę, my dziś za Nią  nie musimy umierać,  ale trzeba walczyć byśmy byli ludźmi wolnymi i silnymi mocą, którą alkohol człowiekowi zabiera. Jak to uczynić? – przyłączyć się do akcji: sto dni abstynencji dla Ojczyzny. Od soboty 4 sierpnia do 11 listopada jest  100 dni, w których  możemy pomóc narodowi przez swoją abstynencję w walce z nieszczęściami i spustoszeniem, które powoduje alkohol w duszach dzieci, młodzieży i wielu polskich rodzin.

 Dlatego prośba o podejmowanie  dobrowolnej abstynencji, dawanie dobrego przykładu i wprowadzanie nowej kultury w czasie różnych spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Chrońmy młode pokolenie  Polaków od rujnującego działania alkoholu i innych używek!

 

  1. Aby być wolnym przy Chrystusie i Jego Matce – jutro ze Wzgórza Wawelskiego, wyrusza 38Krakowska Pielgrzymka Jasną Górę.  O godz. 7.00 na Wawelu – Msza św. a po niej w zorganizowanych grupach, z modlitwą, śpiewem i radością idą na Jasną Górę nasi Rodacy i pielgrzymi z innych krajów do Matki Bożej. Zaniosą do Tronu Królowej Polski  nasze sprawy, problemy  i intencje. A my nie mogąc pielgrzymować fizycznie  idźmy z nimi duchowo towarzysząc im  modlitwą i duchowymi ofiarami.
  2. W Liturgii w tym tygodniu:

                        – jutro: Świeto Przemienia  Pańskiego,

                        – w środę –  św. Dominika, kapłana,

                        – w czwartek -św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy.

                        – w piątek -św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

                        – w sobotę – św. Klary, dziewicy.

  1. W imieniu obdarowanych przez was misjonarzy z okazji św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych, składamy serdeczne Bóg zapłać, za wasze ofiary złożone w akcji zakupón środków transportu dla misjonarzy: 1 grosz za 1km. Przejechany. Złożyliście  2620 zł.

 

            Na zakończenie Mszy św. wraz z pielgrzymami Jasnogórskimi módlmy się do Matki Bożej w intencji rodzin cierpiących przez alkohol oraz o powołania do Zgromadzenia OO Oblatów: Pod Twoją obronę…..

 

Back to top