Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

3NdzWielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 15.04.2018 r.

  • Niedziela Wielkanocna

 

  1. Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że każdy z nas z tego Tygodnia niesie przed Tron Boga wiele dobrych owoców swoich   uczynków bezinteresownej miłości i miłosierdzia.

Jezus , z całą mocą pozostawia nam przesłanie: byśmy zawsze o tym  pamiętali i  „byli miłosierni jak On jest miłosierny dla nas”  przez całe życie i na wiele sposobów.  Rozpalajmy w sobie tę  „iskrę”  i wyobraźnię miłosierdzia .

 

  1. Tydzień najbliższy jest w Kościele – 10 Tygodniem Biblijnym, który jest zachętą do głębszego poznania, wczytywania się   w Słowo Boże, zawarte w Księdze Życia – w Biblii.  A wszystko po to, aby żyć Słowem Bożym na co dzień.

Przy tej okazji zachęcamy do włączenia się w grono Parafian korzystających i uczestniczących w naszych Kręgach Biblijnych. Przypomnijmy, że spotkania są  w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca o godz. 18.45 w Sali Klubu Seniora.

 

  1. Następna niedziela i cały Tydzień w Kościele katolickim jest  Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. A następujący po niej Tydzień, są to dni intensywnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy, że tę modlitwę  zlecił nam sam Chrystus, mówiąc: „proście Pana  Żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo”. My jako wierni tej naszej wspólnoty parafialnej – w której od lat nie było powołania kapłańskiego ani zakonnego – prosimy módlcie się, aby Bóg spojrzał na naszych młodych i zawołał ich po imieniu, a oni by to wołanie usłyszeli i nie bali się iść za Nim, wiedząc, że Bóg wspiera tych, którzy za NIM idą.  Drzwi naszego Krakowskiego Seminarium Duchownego i innych Seminariów oraz Domów Zakonnych i Klasztorów są otwarte!

 

  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza – jak co miesi,,ac – na Modlitwę Różańcową  w najbliższą  środę o godz. 17.30, na Mszę  św. o godz. 18.00 i na spotkanie po niej do Sali Klubu Seniora.

 

  1. W czwartek – po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS, wszystkich członków tej grupy i chętnych, którzy by chcieli poświęcić trochę czasu dla chorych czy staruszków.

 

  1. Na zakończenie, poprośmy Matkę Bożą o opiekę i uproszenie  głębokiej wiary dla dzieci przygotowujących się do  przyjęcia I Komunii św. i dla ich rodzin: Pod Twoją obronę ……

 

 

                   

 

 

 

 

 

 

Back to top