Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

4Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.01.2018 r.
IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Ci Parafianie, którzy zechcieli otworzyć drzwi swych domów i zaprosić Księdza, mogli to uczynić, nawet po terminie wyznaczonym w grudniu. Dziękujemy im za otwartość na Boże błogosławieństwo i za to, że wiedzą, że „bez Bożej pomocy człowiek nic dobrego uczynić nie może”. Bóg zapłać za te rozmowy o Kościele, ale i o Polsce. Trzeba bardzo uważać, do jakiego środowiska się należy, co się czyta, co się ogląda, by nie stworzyć w sobie świata ludzkiego, dalekiego od Ewangelii Chrystusowej, a lansowanego przez ludzi o wypaczonych sumieniach i etyce! Bóg zapłać za ofiary składane – dzielimy się nimi z Księżmi emerytami, ze studentami UP JP II, z misjonarzami, z dziećmi nienarodzonymi, którym grozi śmierć. Dziękujemy za solidarność z Kościołem i ludźmi potrzebującymi pomocy. Pozostałe ofiary, traktujemy jako waszą wdzięczność za naszą pracę duszpasterską, W Intencji, tych, którzy nas przyjęli odprawimy dziewięć Mszy św: w środy o 18.00 – o opiekę MB i w piątki i w piątki o 15.00 – o Boże Miłosierdzie.
2 W piątek 2 lutego w całym Kościele katolickim – Święto Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej. Gromnica – światło tego dnia jest przypomnieniem, że jedynym Światłem wskazującym drogę do zbawienia i do Domu Ojca jest Chrystus – Syn Boga Jedyny. Ten Chrystus jest znakiem sprzeciwu wobec zła i ludzi żyjących w ciemnościach grzechu. Stając po stronie Chrystusa w walce ze złem miejmy świadomość, że nieraz za tę wierność trzeba zapłacić. Niech światło poświęconej świecy przypomina nam o tym!
Zapraszamy na Msze św. odprawiane w to Święto w naszym kościele: o godz.8.00, o 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia), o 17.00 i o godz. 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione przez was gromnice i świece.
W tym dniu ofiary złożone na tacę są naszą pomocą dla zakonów kontemplacyjnych. Siostry i zakonnicy, którzy tak dużo modlą się za nas, dniem i nocą, nieraz borykają się z problemami materialnymi z utrzymaniem klasztorów i domów potrzebują naszej pomocy. Kto może, niech w to Święto MB Gromnicznej okaże im pomoc. Bóg zapłać.
3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca – zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy Bogu dziękować za to, że jest z nami w Eucharystii i za to, że daje nam szafarzy tego Największego Sakramentu – kapłanów. Będzie to też modlitwa o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa i służby zakonnej. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich, którzy są zatroskani o to, by nie brakło „robotników na żniwie Pańskim”.
Piątek najbliższy to Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. będą o godz. 8.00, o 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Odwiedziny chorym w godzinach rannych. A Ks. Krzysztof i Ks. Tomasz odwiedzają chorych w soboty.
Sobota – to Pierwsza Sobota miesiąca, dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu MB. Pietnastominutowe nabożeństwo wynagradzające: o godz. 7.45, po nim na Msza św. odprawiana w intencji: o opiekę św. JP II nad naszą Parafią i na adorację i Różaniec do godz. 9.30.
AKT ZAWIERZENIA MIŁOSIERDZIU BOŻEMU Parafii …………..

Back to top