Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.07.2018 r.

16 Niedziela Zwykła

  1. Najbliższy tydzień obfituje w liturgiczne wspomnienia Świętych:

            – dziś wspominamy Marię Magdalenę,

            – w poniedziałek św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy,

            – we wtorek  św. Kingę, dziewicę,

            – w środę św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, Patrona  kierowców.

            – w czwartek św. Annę i Joachima, Rodziców NMP – to   Święto Dziadków i Babci,

Wszystkim  Solenizantom składamy  życzenia imieninowe wraz z zapewnieniem o pamięci w modlitwie, a   Babciom i Dziadkom dziękujemy za wychowywanie wnuków i wnuczek i życzymy zdrowia i  opieki  Świętych Patronów.

  1. W dniu św. Krzysztofa – w środę, zapraszamy wszystkich kierowców na Mszę św. o godz. 18.00 – dziękczynną za  bezpiecznie przejechane drogi i o błogosławieństwo dla tych, którzy wybierają się w podróż.  Opieka Boża i  św. Krzysztofa jest potrzebna wszystkim podróżującym!

Od wielu lat  dzień św. Krzysztofa jest dniem pomocy misjonarzom, by mogli zakupić  środki transportu, usprawniające ich pracę i szybsze dotarcie do ludzi nieraz bardzo oddalonych od placówek misyjnych. Jak im pomóc? – za każdy przejechany kilometr drogi przekażcie im jeden grosz … W zeszłym roku za takie ofiary zakupiono: 48 samochodów, 2 busy, 1 ambulans,  8 motocykli, 470 rowerów, 2 łodzie i 30 wózków inwalidzkich.

Taką ofiarę będzie można złożyć na tacę w środę na Mszy św. i od dziś do skarbonki – po lewej stronie na filarze przy głównym wejściu do kościoła.

W imieniu uradowanych misjonarzy niosących Dobrą Nowinę i sakramenty święte ludziom na krańcach świata –  składamy serdeczne  Bóg zapłać.

  1. Również w środę 25 lipca Duszpasterstwo Rodzin Kurii Metropolitalnej za prasza na  „Piknik Rodzinny pod Oknem Papieskim – w godzinach od 17.00 – 20.00, Będzie wiele zabawy pożytecznych konkursów i innych atrakcji. Zapraszamy nasze rodziny.
  2. A w sobotę – 28 lipca w naszym kościele o godz. 00, będą śluby wieczyste  Sióstr Józefitek, które złoża na ręce Ks. Bpa Damiana Muskusa. Warto  taką piękną uroczystość przeżyć. Zapraszamy.
  3. O bezpieczną podróż i dobry wypoczynek, prośmy Matkę Bożą : Pod Twoją obronę …..

 

Back to top