Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.09.2018  r.

25 Niedziela Zwykła

 

 

 

 

 

  1. By Parafia funkcjonowała prawidłowo,   przynosiła duchową korzyść i  piękno

 Liturgii, trzeba żeby młode pokolenia, podtrzymywało nasze tradycje i praktykowało w swym życiu te piękne zwyczaje religijne. Uczymy ich tego w czasie  spotkań grup i wspólnot duszpasterskich w salkach  parafialnych.  Zapraszamy do  włączania się w zajęcia  różnych  grup duszpasterskich, które  działają przy Parafii – dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy jak chce znajdzie  czas.  

                   – W najbliższy  wtorek 25 września  o godz. 18.45 w sali Klubu Seniora będzie              pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych do            spotkania z Mądrością Boga zawartą w Piśmie św.

–  zapraszamy  też na Mszę  św. i spotkanie  Modlitewnej Grupy św. Józefa – będzie ono w najbliższą środę w kaplicy SS. Józefitek o godz. 15.00.

–  A pierwsze powakacyjne  spotkanie formacyjne dla  Seniorów będzie w czwartek, także o godz. 15.00 – w Sali Klubu seniora. Wszystkich  chętnych serdecznie zapraszamy.

  1. Po wakacyjnej przerwie znów, w naszym gabinecie Caritas przyjmują lekarze i pielęgniarki – szczegółowe terminy przyjęć są wywieszone w gablotach. Bóg zapłać! – za przynoszone lekarstwa, które pod nadzorem lekarza przekazujemy potrzebującym. Lekarstwa wciąż są bardzo potrzebne, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają środków, aby je wykupić. Niech modlitwa i wdzięczność obdarowanych będzie nagrodą za dobry uczynek.
  2. Liturgia Kościoła w tym tygodniu zaprasza nas do uczczenia świętych: – w czwartek –  św. Wincentego a Paulo, kapłana, w piątek św. Wacława, męczennika, Patrona naszej Katedry Wawelskiej, a w sobotę –  Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  3. 4. Dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać” klerykowi Bartłomiejowi Małkowi za dni praktyki duszpasterskiej spędzone z nami. Wraz z modlitewną pamięcią, życzymy jak najlepszego przygotowania się do kapłaństwa a potem prawdziwego szczęścia z jego gorliwego wypełniania. Szczęść Boże!
  4. Matce Bożej polećmy dzieci i młodzież oraz ich Nauczycieli i Katechetów: Pod Twoją obronę ……..

 

 

Back to top