Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

5NdzWielk

Ogłoszenia  duszpaste4rskie – 29.04.2018  r.

V Niedziela  Wielkanocna

 

Dziś w kościele św. Mikołaja, przy trumnie i relikwiach  nowej błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, wyniesionej wczoraj na Ołtarze Pańskie  w Łagiewnikach.  Cieszymy się z nowej Orędowniczki przed Bogiem i Patronki służby zdrowia. Polecajcie się wstawiennictwu błog. Hanny, zwłaszcza w chorobie.

  1. Rozpoczynający się we wtorek miesiąc maj to czas szczególnej miłości i czci do naszej Matki i Królowej – Maryi, to czas nabożeństw majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30 To znamienne, że  swoich objawieniach Maryja zawsze spotykała się z dziećmi, im przekazywała swoje Orędzia do ludzi. Tak zatem  trzeba wychowywać swoje dzieci, by były do dyspozycji Boga czy Jego Matki. Jeśli Maryja ma nam pomagać,  to trzeba do Niej przychodzić i  przyprowadzać dzieci i młodzież!

 Otaczajmy codziennie naszą Matkę, ws czasie nabożeństw,  swoją obecnością i za Jej pośrednictwem wspomagajmy modlitwą Ojca św., Ojczyznę naszą, rodziny polskie, sprawę powołań zakonnych i kapłańskich i prośmy o dobre urodzaje. Niech dzieci i młodzież  uczą się od swoich dziadków, babci  i rodziców, jak należy czcić i kochać Matkę Bożą. Pierwsze nabożeństwo już jutro o godz. 17.30.

  1. W najbliższy wtorek – 1 maja wspominamy św. Józefa, rzemieślnika, w środę – 2 maja, – św. Atanazego, biskupa i  św. Zygmunta, króla i męczennika,
  2. W czwartek – 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej Patronki Polski.  Msze św. w tym dniu będziemy odprawiać, w porządku niedzielnym i na każdej Mszy św.  odnowimy Śluby Jasnogórskie  Narodu Naszego. W tę uroczystość  przypada I Czwartek miesiąca, zapraszamy do modlitwy za kapłanów i o powołania  do kapłaństwa i służby zakonnej w czasie Godziny  Świętej o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca i wspomnienie św. Floriana, Patrona Miasta Krakowa oraz  strażaków i hutników. Msze św. o  8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź pierwszo- piątkowa  rano od 7.30 i po łudniu od 16.30.  Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. rannych w piątek i w I sobotę.  
  4. W I Sobotę miesiąca, wynagradzamy MB za  grzechy ludzi, które  Ją dotykają boleśnie. Wynagradzamy w swoim imieniu i innych, w I Sobotę  miesiąca. O 7.45 nabożeństwo, o 8.00 Msza św. , a po niej adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec oraz błogosławieństwo.  
  5. W przyszłą niedzielę 6 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do sali widowiskowej wszystkich należących do  grup duszpasterskich dorosłych z Parafii na spotkanie imieninowe przy stole.  
  6. Jeszcze serdeczne podziękowanie  od Hospicjum św. Łazarza, za ofiary złożone w ostatnią niedzielę przed naszym kościołem. Złożyliście na ten szlachetny cel 8 304 zł. Bóg zapłać.
  7. Na koniec pomódlmy się za służbę zdrowia i za chorych do błogosławionej Hanny Chrzanowskiej:

 

Back to top