Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

6Ndzwielk.

Ogłoszenia duszpasterskie –  6.05.2018    r.

  • Niedziela Wielkanocna

 

  1. Jak co roku – jako Kościół Krakowski – przeżywamy w Katedrze na Wawelu Nowennę przed Uroczystością św. Stanisława BM, która przypada 8 maja.  Codziennie na Nowenną są zaproszone Parafie, które w roku 2017 zostały wizytowane przez krakowskich Biskupów. Jedną z tych  Parafii jest nasza, wizytował Ks. Bp. Grzegorz Ryś  i dlatego jesteśmy zaproszeni do udziału w nabożeństwie wawelskim. To zaproszenie dotyczy jutrzejszego dnia: O godz. 17.30 w Katedrze będzie koncelebrowana Msza św. i po niej Litania do Matki Bożej. Niech na tym nabożeństwie nie braknie naszych Parafian – dzieci, młodzieży i rodzin.

A Ks. Arcybiskup i Biskupi Krakowscy zapraszają na tradycyjną procesję z relikwiami św. Stanisława BM,  z udziałem Episkopatu Polski –  z Wawelu  Na Skałkę –  w najbliższą niedzielę 13 maja. Początek procesji na Wawelu o godz. 9.00.   

  1. Przed nami kolejny tydzień miesiąca maja, miesiąca Maryi – jak Jej okazać wdzięczność za  Matczyną opiekę, jak zasłużyć na to  by dalej się za nami wstawiała? Jedną z form naszej pobożności maryjnej jest udział w nabożeństwie majowym. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. powinny być codziennie na majówce, zapraszamy Rodziców, młodzież i dorosłych. Tu chodzi o pół godziny dla  naszej Matki, ale przede wszystkim dla siebie.   Nabożeństwa są codziennie o godz. 17.30.

 

  1. W najbliższy wtorek kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego – po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45. Sami nieraz widzimy, jak mało znamy Słowo Boże, naukę i zasady naszej religii – zatem zachęcamy na takie spotkania z Biblią w ręku, pod przewodnictwem Księdza.  Początek spotkania o 18.45 – w sali Klubu Seniora.
  2. Pierwsza Komunia św. w naszej Parafii będzie w niedzielę 20 maja na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o wielką modlitwę za te dzieci i ich rodziny. Jak bardzo wiele zależy od godnego i pobożnego przeżycia tego dnia przez całą rodzinę.

Natomiast Pierwszą Rocznicę I Komunii św. będą uroczyście przeżywać dzieci wraz z Rodzinami także  w niedzielę 20 maja ale na Mszy św. o godz. 13.00.

  1. W przyszłą niedzielę 13 maja na Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy nasze miesięczne nabożeństwo w intencji Ojczyzny naszej. Co miesiąc 13 dnia , do listopada będziemy dziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i o prawdziwy patriotyzm dla naszej młodzieży oraz za tych Polaków, którzy go nie mają w sercu.  Zapraszamy zatem  na nabożeństwo za naszą ziemską Matkę, którą jest Ojczyzna.
  2. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie Parafii na spotkanie imieninowe – przy stole w Sali widowiskowej.

              A TERAZ  NASZA COMIESIĘCZNA ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU………

Back to top