Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

7NdzWielk

Ogłoszenia duszpasterskie –  13.05.2018  r.

Wniebowstąpienie  Pańskie.

 

 

  1. Jak we wszystkich istotnych sprawach życia tak i dziś Jezus poprzez swoje Wniebowstąpienie  mówi nam o naszym  życiu, które jest drogą do nieba i o Ojczyźnie, w której czeka na nas wszystkich.  Każdy ma swoją drogę i zadania wyznaczone przez Stwórcę tu na ziemi , a brama do wieczności jest tylko jedna, wszyscy do niej muszą trafić.  Ci, którzy żyli „po Bożemu” na ziemi będą żyć z Bogiem na wieki w niebie. A co z tymi, którzy żyją „po swojemu”? Póki  żyją mają szansę tę drogę i bramę odnaleźć.
  2. Zapraszamy dziś do modlitwy za Ojczyznę, którą na prośbę naszego Episkopatu odprawiamy w roku stulecia odzyskania Niepodległości co miesiąc 13 dnia miesiąca. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00  odprawianej za Ojczyznę odmówimy jedną cząstkę  Różańca- o ład moralny, pokój i życzliwość wzajemną wśród Polaków.  

 

  1. A przez cały maj codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo ku czci NM. Przychodźcie licznie na tę modlitwę. Maryja czeka na każdego!

 W tym tygodniu  w czasie nabożeństw czekając na Zesłanie Ducha św. odmawiamy  modlitwy   przed tą  Uroczystością.

 

  1. Koło Przyjaciół Radio Maryja zaprasza na modlitwę  różańcową w intencji Ojczyzny w najbliższą  środę o godz. 17.30 i na spotkanie po Mszy św. w sali Klubu Seniora, po Mszy św. wieczornej.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

         – w poniedziałek: Święto św. Macieja  Apostoła,

         – w środę: wspomnienie św. Andrzeja Boboli, kapłana i  męczennika,

         – w piątek: w  Sanktuarium św. JP II – uroczyste wspomnienie 89 rocznicy urodzin Papieża – Polaka, jak też 40-tej  rocznica Pontyfikatu.

  1. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii, radosna uroczystość I Komunii dzieci z klas trzecich. Będzie to o godz. 10.30, a spowiedź przygotowu-                                                 jąca serca dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00.

Także w tę niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 dzieci z klas IV-tych będą przeżywać I Rocznicę swojej I Komunii św. Dla nich spowiedź będzie także w sobotę od godz. 10.15. Prosimy was o wielką modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin.

        7, Zbliża się  Święto Bożego Ciała. W tym roku przejdziemy z procesją ulicami: Moniuszki, Kielecką, Olszańską, Bema i Bandurskiego. O przygotowanie ołtarzy prosimy grupy duszpasterskie i SS. Józefitki.    

                                             

Na koniec pomódlmy się do MB w intencji dzieci komunijnych i ich rodzin:  „Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo …….. ( Modlitwa św. Bernarda….)……………………..

 

 

 

Back to top