Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

9 Niedz,zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 3.05.2018 r.

9 Niedziela Zwykła

 

  1. Zapraszamy do świętowania Bożego Ciała,  które od czwartku przedłuża się na Oktawę  Bożego Ciała czyli osiem dni.  Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, odprawiamy procesję z Najświętszym Sakramentem wokół placu przykościelnego. W czasie procesji śpiewamy Litanię do NSPJ, któremu jak wiemy poświęcony jest miesiąc czerwiec. Serce Boże  – Źródło Miłości, jest Patronem rodzin katolickich, których  szczęśliwość jest zależna od tego gdzie i u Kogo  Małżonkowie szukają miłości.

        Zapraszamy  dzieci w strojach krakowskich i komunijnych,  sypiące kwiaty dla Jezusa, małych chłopców dzwoniących dzwonkami na chwałę Pana, niech Róże  Różańcowe otaczają baldachim ze świecami w rękach. Niech ta świadomość i wiara, w to, że nasz Bóg jest tak blisko nas  zapisuje się w sercach  nie tylko młodych Polaków.  

  1. W czwartek zakończenie  Oktawy Bożego Ciała, a w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w pobliskim kościele XX Jezuitów. Suma odpustowa o godz. 18.00, a o 17.15 modlitwa „ o uświęcenie kapłanów i o powołania do kapłaństwa”. Ponieważ ta  Uroczystość przypada w piątek, dlatego w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem kwestować będzie Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciele. Zbierają ofiary na letni wypoczynek rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Będą miele także przy sobie przedmioty z ceramiki wykonane przez siebie. Nabycie ich jest także formą wsparcia  dla nich.
  3. Dziś I Niedziela miesiąca czerwca – a to czas na nasze adoracyjne spotkanie w Jezusem Eucharystycznym. Kto może proszę na czas adoracji uklęknąć …….
Back to top