Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ndzzw2

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.01.2018
2 Niedziela Zwykła.

1. Dzisiejsza Niedziela kieruje nasz wzrok w stronę naszych braci i sióstr w rożnych miejscach naszej ziemi, gdzie trwają wojny, prześladowania, gdzie w imię Boga zabija się i rani wielu ludzi. Oni bardzo często nie mają już swoich domów, a często głodują, dzieci nie mają szkół, bo zniszczone przez wojnę i złych ludzi. Ojciec św. Franciszek w swoim Orędziu prosi nas o pomoc i w ich intencji o modlitwę i kto może o wsparcie materialne. Widzimy w mediach, jaka jest w zniszczonym Aleppo w Syrii radość, gdy tylu Polaków okazuje im chrześcijańskie miłosierdzie. Miasto zaczyna żyć, odbudowują domy, szpitale, szkoły i kościoły w tym jednym z najstarszym kraju gdzie wiarę w Chrystusa zaszczepili Apostołowie. Ostatnio w środkach masowego przekazu jest wiele informacji jak im tam można pomóc, nawet nie wychodząc z domu. Dziś pomagamy i modlimy się, aby oni mogli jeszcze uwierzyć w dobroć człowieka.
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych:
– w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata,
– w piątek – św. Józefa, Sebastiana Pelczara, b-pa i prof. UJ,
3 . W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Księża odwiedzą jeszcze rodziny mieszkające przy ul. Beliny Prażmowskiego, Mogilskiej, Moniuszki, Kieleckiej, Brodowicza, Grunwaldzkiej, Chłopickiego i Misiołka. Na następny tydzień pozostanie jeszcze ul. Bandurskiego, Garczyńskiego i Ordona.
Zdarza się, że w czasie planowej wizyty, z jakichś przyczyn niezawinionych, a to jest możliwe przy obecnej zmianie oblicza Parafii, że jakiś dom czy mieszkanie pominięto, lub nie zawiadomiono, bardzo prosimy o wyrozumiałość. Można to naprawić: dzwoniąc lub zgłaszając pod koniec tego tygodnia taką sytuację i uzgodnić termin kolędy z Księdzem w innym dniu przyszłego tygodnia.
Szczególnie prosimy o to, nowych Parafian, nowe rodziny tu zamieszkałe. To ważne, by poprosić Boga o błogosławieństwo na Nowy Rok, ale też i z tego względu, byśmy wam mogli wystawić jakieś dokumenty kościelne, czy zaświadczenia do bierzmowania, chrztu czy ślubu. Jeśli was nie ma zapisanych, jako katolików – tu w Parafii – to takiego zaświadczenia nie można wystawić. Kolęda to jest okazja aby się pomodlić wspólnie w waszym domu, otrzymać błogosławieństwo, ale i takie zewnętrzne sprawy uporządkować.
4. I jeszcze apel i prośba do Rodziców młodzieży a nawet dzieci katechizowanych w szkołach. Zdarza się nieraz, że młodzież czy nawet dzieci bez zgody rodziców przestają uczęszczać na katechezy. To bardzo zły znak dla ich wiary. Rodzice, zbliża się kolejny semestr nauki w szkole, zainteresujcie się sprawą katechizacji i wykształcenia religijnego waszego dziecka. To nieraz wymaga kontaktu z Katechetą, rozmowy, wyjaśnienia i wspólnej pomocy dziecku w tak ważnej sprawie życiowej. Dostajemy informację od zatroskanych o wychowanie waszego dziecka Katechetów czy nauczycieli, że z religijnych rodzin dziecko nie chodzi na religię. Może to chodzi o wasze dziecko, a wy tego może nie wiecie!?

Zawierzmy dziś Jezusowi Miłosiernemu tych, którzy cierpią przez ludzką złość, nienawiść i pychę:
AKT Zawierzenia ……

Back to top