Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nowy Rok 2019

Ogłoszenia  duszpasterskie – 1.01.2019 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

W pierwszym dniu Nowego Roku 2019 –  my Kapłani – dołączamy się do wielu życzeń dziś wam  składanych:

          Życzymy, by ludzie spotykani na waszych drogach w Nowym Roku byli życzliwi, uśmiechnięci , przyjaźni i dobrzy,  a my byśmy  umieli to w nich dostrzec i docenić i w zamian obdarowywać ich tym samym ciepłem i przyjaźnią płynącą od Boga.   Wtedy świat wokół nas będzie przyjazny i ludzki,  taki jaki dla ludzi wymyślił i stworzył  Pan  Bóg, a Jego Syn Jezus Chrystus przyszedł do nas na ziemię, aby nas do budowania takiego świata zachęcić i nam pomóc w tym budowaniu.

 

Zdrowiem i wszelkimi łaskami – na miarę waszych potrzeb i tęsknot – niech was obdarzy w Nowym Roku  miłujący nas zawsze tak samo Dobry Bóg. A nade wszystko życzymy wam niezachwianej wiary, ufności  i  nadziei pokładanej  w Stwórcy , która na te czasy  jest najpilniejszą potrzebą ludzkiego serca i ludzkiego życia.     Szczęść Boże!!

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

 

  1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. jak w niedziele.

Nowy Rok jest   Dniem  Modlitwy  o pokój na świecie. Orędzie Ojca św.

Franciszka  wzywa wiernych Kościoła do troski o pokój we własnym  sercu, a który jest nagrodą od  Boga, dla tych, którzy żyją „po Bożemu”. Ojciec  św. prosi byśmy ten Boży pokój przekazywali bliźnim i potrzebującym i modlili się dużo za chrześcijan prześladowanych i cierpiących za wiarę w różnych krajach.  Przywracanie pokoju w sercach ludzi to prawdziwe miłosierdzie im okazane.

  1. Najbliższy czwartek to I Czwartek Miesiąca. O  godz. 17.00 „Godzina  Święta” – to Godzina wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o liczne powołania kapłańskie i zakonne. Przed wystawionym w monstrancji Jezusem – Najwyższym i Wiecznym  Kapłanem  będziemy prosić Pana „aby posłał na swoje żniwo robotników, bo żniwo jest wielkie”. Zapraszamy
  2. W piątek I Piątek Miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00. Chorym Komunię św. zaniesiemy w godz. rannych w piątek i w sobotę. 
  3. W najbliższą niedzielę –   6 stycznia  Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Królów. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło – by jego woń przypominała nam o codziennej modlitwie, a kredą na drzwiach czynimy napis – symbol tego dnia: + K + M + B + 2019 +, który najprościej oznacza, że w tym domu w tym roku także, dobrzy ludzie przyjęli do siebie Jezusa.  Ten napis jest formą naszego świadectwa wiary.
  4. A po Mszy św. wieczornej w Święto Trzech  Króli zapraszamy na wspólny „Opłatek” wszystkich  członków  grup parafialnych – Rodziny Różańcowej, Caritasu, pracowników kuchni, Koła Rada Maryja, Kręgi  Rodzin, grupę modlitewną św.  Józefa ,

Klub Seniora oraz lekarzy i nauczycieli świadczących charytatywną pomoc i  Redakcję „Na Skale”.    Opłatek będzie w naszej  Sali widowiskowej.  Zapraszamy wszystkich, którzy swój czas poświęcają dla budowania wspólnoty parafialnej.

  1. Od jutra rozpoczynamy Kolędę: w tym tygodniu odwiedzimy domy  i rodziny  mieszkające przy ul; Mogilskiej, Chłopickiego, Misiołka, Zaleskiego, Grunwaldzkiej, Eisenberga, , Supniewskiego, Rymarskiej, Prażmowskiego,  Kasprowicza, Kieleckiej i Olszańskiej.   Niech to spotkanie ma charakter religijny i modlitewny, niech zapalona świeca i krzyżyk oraz Pismo święte mówi o świętości tej chwili. Wodę  święconą będą mieli ze sobą  ministranci czy lektorzy.  Dwa dni wcześniej zostaniecie zawiadomieni osobiście, lub będzie  zostawiona kartka w drzwiach lub skrzynce na listy o przybliżonej godzinie  przyjścia Księdza.                                                                                                                                                                                           Uroczyste błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top