Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

PoniedzWielkanocny

Ogłoszenia duszpasterskie –  2.04.2018 r.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

  1. W najbliższą niedzielę Odpust w naszej Parafii – Święto Miłosierdzia Bożego. Msze św. jak w niedzielę, z tym, że  Suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 12.00. Z tego powodu Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie!! Natomiast jak w poprzednie lata będzie Msza św. koncelebrowana o godz. 15.00 –  w Godzinie Miłosierdzia.
  2.  Przez cały dzień w to Święto  można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie  win i kar za grzechy już odpuszczone: trzeba nawiedzić kościół, być w stanie łaski uświęcającej, wykluczyć wszelkie  przywiązanie do grzechu  i odmówić wymagane modlitwy. Odpust można  ofiarować za siebie lub kogoś ze  zmarłych.
  3. Święta Wielkanocne przedłużają się dla nas i trwają do Święta Miłosierdzia Bożego czyli do przyszłej niedzieli odpustowej. Zachęcamy do trwania w stanie łaski uświęcającej, abyśmy wszyscy mogli przyjąć Komunię św. w Święto Miłosierdzia. Pokochajmy ten stan wewnętrznej przyjaźni z Bogiem, bo daje nam on wewnętrzny pokój  i moc do walki ze złem i gwarantuje  nieustanną pomoc Bożą.
  4. Do godnego przeżycia Święta Miłosierdzia przygotowujemy się przez 9 dni Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się w niej za tych ludzi, których wskazał Siostrze Faustynie sam Miłosierny Jezus. Nowennę odprawiać będziemy codziennie do soboty – po Mszach św. wieczornych. Zapraszamy do modlitwy o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.   
  5. W imieniu profesorów i studentów Uniwersytetu Papieskiego im. św. JP II składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wasze dzisiejsze ofiary złożone na tacę.
  6. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – w najbliższy piątek –  nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  7. Na koniec  prośmy Matkę  Miłosierdzia, aby każdy z nas był człowiekiem z „wyobraźnią  miłosierdzia” i „iskrą” zapalającą innych do czynienia miłosierdzia:  Pod Twoją obronę …..

 

Back to top