Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Popielec

Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2018 r.
Środa Popielcowa

1. Dziś Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem odprawiamy: o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i o 18.00. Znak popiołu przyjęty na głowę oznacza w sposób niezwykle prosty i jasny, że rozpoczynam drogę wewnętrznej przemiany, nawrócenia i powrotu do Boga. A to oznacza, że chcę swoje życie odmienić, ponaprawiać wyrządzone zło i wrócić na drogę, którą wskazał Jezus Chrystus. Niech w naszych domach ustaną gniewy i spory, pojednajmy się, przebaczmy sobie nawzajem, stwórzmy atmosferę ciszy i spokoju w naszych rodzinach, w naszych sercach, spróbujmy się wyzwolić od uzależnień, które z sobą niesie technika i postęp, nabierzmy dystansu do tego co czytamy, oglądamy, bądźmy bardziej krytyczni, ale i sprawiedliwi, więcej się zastanawiajmy nad tym co robimy, co wybieramy. Szukajmy mądrości w Piśmie św. w nauce Kościoła, w prasie katolickiej i narodowej, w dobrej książce. Wielki Post to doskonała okazja dla pogłębienia swej wiary i do tego, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy tego świata. Dziś obowiązuje post ścisły – tylko trzy posiłki w ciągu dnia i to bez pokarmów mięsnych.
2. Od dziś Wielki Post – trzeba więc pomyśleć jak i kiedy skorzystać z dobrodziejstwa takich nabożeństw jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale czy Rekolekcje Wielkopostne.
Drogi Krzyżowe będą w Wielkim Poście w każdy piątek po Mszy św. o 8.oo, o godz. 15.00 i po Mszy św. o 18.00, Drogi Krzyżowe dla dzieci będą o godz. 17.00 w każdy piątek.
Gorąco zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie poprzez , które głębiej rozumiemy tajemnicę cierpienia i zbawienia jak również uczymy się od samego Chrystusa niesienia krzyża. Warto przypomnieć, że za odprawienie Drogi Krzyżowej, nie tylko w Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny, spełniając konieczne do tego warunki.
3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można także uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych.
A rekolekcje wielkopostne w tym roku będą od niedzieli 18 marca do środy 21 marca.
4. Kościół katolicki – a więc wszyscy my ochrzczeni – włącza się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i do modlitwy za Ojczyznę. Co miesiąc w Katedrze Wawelskiej będzie to 11 dnia każdego miesiąca, a w Parafiach w wybranych dniach. W naszej Parafii, zapraszamy wszystkich na Mszę św. za Ojczyznę, Różaniec i na dziękczynienie Bogu za to „Polskę stanowi” – w tym miesiącu 23 lutego w piątek o godz. 15.00. A w następne miesiące – do listopada – co miesiąc 13 dnia każdego miesiąca. Będziemy o tym informować i zapraszać co miesiąc.
5. Na ten czas nawrócenia i postu przyjmijcie błogosławieństwo….

Back to top