Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

20Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  18.08.2019 r.

  

20 Niedziela Zwykła

 

 

 

 

  1. Minęła już połowa miesiąca sierpnia, przypominamy wszystkim wiernym o prośbie  naszych  Pasterzy o zachowanie w tym miesiącu trzeźwości i abstynencji dobrowolnej, po to by pomóc tym, którzy już nie potrafią o własnych siłach wyzwalać się z nałogu. Trzeba im pomóc, to nasi bracia i siostry, którzy  niszczą swoje  życie, życie swoich dzieci i rodzin. Nasz  Patron – Jezus  Miłosierny wzywa nas do takiej pomocy!

 

  1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy:

  –  we wtorek: św. Bernarda, opata i dr  Kościoła,

   – w  środę:  św.  papieża Piusa X,

   – w czwartek:  Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.      –

   – w sobotę:  – Święto św.  Bartłomieja, Apostoła,

 

  1. Zapraszamy na wspólną Mszę św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00. Podziękowania  i prośby do MB prosimy składać do skarbonki przy kaplicy Matki Najświętszej – tu w kościele. A intencje Mszy św. trzeba zapisać u Księży.

 

  1. W piątek – jak co tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00. Na tę Mszę  św. można składać swoje prośby, intencje – w tej godzinie łaski i Bożego Miłosierdzia będziemy je przedstawiać Jezusowi Miłosiernemu. W tej  Godzinie odmawiamy także wspólnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Studenci  na nowy rok akademicki już szukają mieszkań i pokojów do wynajęcia. Prosimy – jak w poprzednie lata – zgłaszać w Parafii adresy, byśmy mogli was skontaktować z odpowiednimi studentami.
  2. Jeszcze jedna , ważna informacja: zbliża się czas naszych Parafialnych Misji, które po raz trzeci odprawiać będziemy w naszej Wspólnocie. Ich termin został zaplanowany na dni od 22 wzreśnia do 29 września, Misje będą prowadzić OO. Redemptoryści. Ten święty czas wymaga od nas przygotowania i modlitwy, aby wszyscy Parafianie w tych dniach spotkali się z Panem Bogiem. Prosimy was o modlitwę, nie tylko za siebie, swoje rodziny i przyjaciół, ale i za tych Parafian, którzy oddalili się  od Boga czy Kościoła. Módlmy się codziennie, aby już teraz  Łaska Boża towarzyszyła nam w tym świętym czasie:

 

                     ( tekst modlitwy ….)

 

Back to top