Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

24Ndzzw 2019

24 Niedziela Zwykła

  • Dziś, kolejny raz, my – wasi duszpasterze, wyrażamy naszą  otwartość i gotowość  pomocy  tym, dzieciom, młodzieży i dorosłym którzy zechcą włączyć się w jakiekolwiek grupy duszpasterskie i wspólnoty działające już przy Parafii:

– zapraszamy dzieci do scholi, które mają próby i spotkania – w czwartki o godz. 17.00 w czwartek.  Zapraszamy nowe kandydatki, które chcą swym śpiewem chwalić Boga i upiększać Liturgię,

– Czekamy i zapraszamy chłopców od klasy IV, którzy chcieliby  być kandydatami  na ministrantów i służyć  Panu Bogu i Parafii przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Marka.

– Kandydaci do bierzmowania (z klas VI, VII i VIII SP) zapisują się w zakrystii lub w kancelarii, a Msza św. wspólna na rozpoczęcie przygotowania będzie 19 września ( w czwartek) o godz. 19.00. Na tym spotkaniu trzeba koniecznie być, by wybrać odpowiednią dla siebie grupę.

– Mamy też propozycję dla dorosłych:  przy naszej  dużej działalności charytatywnej, każdy może trochę czasu poświęcić na pomoc chorym, niepełnosprawnym czy potrzebującym, włączając się np. w zespół Caritas,( najbliższe spotkanie tej grupy będzie w czwartek 19 września po Mszy św. wieczornej. Spotkania odbywają się w Sali Klubu Seniora),  czy też  włączając się (choćby na godzinę!)  w pomoc w kuchni czy w  zanoszeniu obiadów do domów chorych , starszym   z naszej kuchni. Kontaktujcie w tych sprawach  z S. Aleną lub S. Domityllą.

– organizujemy  i zapraszamy młode małżeństwa, pragnące  we wspólnocie z innymi  pogłębiać swe życie duchowe. Porozmawiajcie ze sobą i przy okazji zgłoście się u Księży.  Jest w Parafii coraz więcej młodych małżeństw – to może być wasza droga do pięknego życia w małżeństwie i rodzinie, a także pomoc w dobrym wychowaniu dzieci.  Zapraszamy.

  • Kontynuujemy   też spotkania  Kręgu Biblijnego –  dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca – na  spotkania  zapraszamy tych, którzy chcą bliżej poznać i głębiej rozumieć  Pismo św. Pierwsze spotkanie będzie 17 września we wtorek  o godz. 18.45  w sali Klubu Seniora. Następne spotkanie ze względu na przeżywane w Parafii Misje będzie w drugi wtorek miesiąca. Każdy z dorosłych może przyjść na takie spotkanie, miejsca jest dużo, a tematy interesujące. Tam można się nauczyć modlić Słowami Pisma św.
  • Zapraszamy rodziców dzieci  przygotowujących się do I Komunii św. na pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 22 września na godzinę 19.00
  • Parafialne Koło Radia Maryja  zaprasza w najbliższą  środę na Różaniec, odmawiany w kościele w intencji misji, które rozpoczynamy już w najbliższą niedzielę, oraz na Mszę św.   w int. RM i dzieł przy nim powstałych i naszej Ojczyzny i na spotkanie po Mszy św. w  Sali Klubu Seniora.
  • Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele IX Tydzień  Wychowania, to dni wielkiej modlitwy ludzi wierzących o pomoc Bożą w wychowaniu  dzieci i młodzieży – naszego  młodego pokolenia Polaków.  Wiemy, że bardzo trudno tego dokonać bez Bożej pomocy, więc prośmy o nią Boga dla Rodziców, nauczycieli, wychowawców i Katechetów. Hasłem tego  Tygodnia są  słowa skierowane do Jezusa przez uczniów: „Nauczycielu, gdzie  mieszkasz”?
  • Jeszcze są na stolikach wydrukowane programy misji, naszych Parafialnych i są też programy wywieszone w gablotach i w dzisiejszej naszej gazetce „Na Skale”.  Zaplanujcie czas  osobiście, by wziąć udział w Misjach. Rozpoczynamy już w najbliższą  niedzielę 22 września (od Mszy  św. o godz. 8.00) i będą trwały do niedzieli 29 września. Misje  to duchowy obowiązek każdego kto swoją wiarę i swoje życie traktuje poważnie. Misje to czas otwarcia oczu na  trudne nieraz tajemnice naszej wiary i życia, od których zrozumienia zależy nasze powodzenie, szczęście, ale i niebo, do którego zmierzamy. Bóg chce się spotkać z każdym z nas – znajdźcie taki czas dla siebie i dla Boga w czasie zbliżających się misji. Misje będą głosić misjonarze z Zakonu OO. Redemptorystów.

           

 

 

Back to top