Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

26Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  29.09.2019 r.

 

26 Niedziela Zwykła

 

 

 

  1. Kończy się dziś, ten cudowny czas dla ludzi wiary, czas misji świętych.

Te święte dni modlitwy, pięknych, duchowo poruszających nabożeństw, uczta  Słowa  Bożego przekazywanego, na wysokim poziomie,  przez  Misjonarza O. prof. Witolda  Kaweckiego. Przychodzili na te spotkania z Bogiem  Parafianie, którym zależy na  duchowym życiu, rozwijaniu swej wiary i osiągnieciu nieba. Misje są co dziesięć lat …. Więc co to oznacza dla ludzi wierzących, gdy je  opuszczają?  Co powiedzą  Bogu o swoich dzieciach Rodzice, którzy nie pomogli im przyjść na spotkania misyjne?

          Dziś dziękujemy Bogu, za tych, którzy umocnili swą wiarę,  nabrali w swe serca i rodziny światła Ducha św. , by iść dalej w szczęściu i radości Bożej.

Szczególnie ciepłe i serdeczne podziękowanie kierujemy – w imieniu swoim i  tylu wiernych, którzy o to prosili, dla Ojca  Witolda za piękne, budujące  słowa i pociechy i nadziei, a szczególnie za Słowa  Prawdy, które, fałszowane i zniekształcane w naszych czasach powodują w duszach ludzi smutek i brak zaufania do Boga, naszego Ojca. Niech  Miłosierny Jezus wynagrodzi Ojcu, za te, z takim, entuzjazmem wypowiedziane do nas nauki misyjne. Bóg zapłać!

 

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać następujących świętych:

         – jutro: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dr Kościoła,

          – we wtorek:    wspom. św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i dr K-ła

          – w środę: wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

          – w piątek: św. Franciszka z Asyżu,

             – w sobotę: św. S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, Apostołki Miłosierdzia,

  1. Najbliższy czwartek – to I Czwartek miesiąca – dzień wielkiej modlitwy za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonów. Zapraszamy na Godzinę  Świętą o 17.00 i na Mszę  św.  „za kapłanów pracujących w naszej Parafii” intencja zamówiona – jak co miesiąc, od wielu lat – przez naszą Rodzinę Różańcową,

 

  1. Najbliższy piątek to I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci NSPJ będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci i o 18.00. Spowiedź – rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy Komunię  św. do domów w piątek i w sobotę w godz. rannych.   
  2. Sobota jest także I Sobotą miesiąca – nabożeństwo 15 -to minutowe o 7.45, potem Msza św. w intencji: „o opiekę  św. JP II nad naszą Parafią” i do 9.30 adoracja , Różaniec i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  
  3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – „ miesiąc Różańca  św. ulubionej modlitwy Matki Bożej”. Nasz codzienny udział w tym nabożeństwie będzie odpowiedzią Matce  Boga na  Jej zaproszenie do modlitwy ratującej współczesny świat. Niech o godz. 17.30 na nabożeństwach różańcowych nie braknie  dzieci, młodzieży i rodziców, tak bardzo odpowiedzialnych za wiarę w swych rodzinach. Miejcie w tym miesiącu przy sobie Różaniec, odmawiajcie go codziennie, a Maryja na pewno zadba o wasze domy i dzieci.    Pierwsze nabożeństwo różańcowe we wtorek   o godz. 17.30.

 

 

 

 

Back to top