Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

27Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie  – 6.10.2019 r.

  • Niedziela zwykła
  1. Dziś dziękujemy tym, którzy znaleźli czas dla swej duszy i uczestniczyli w  Misjach. Niech  zapisane w tych dniach  Boże  Słowa przynoszą błogosławione owoce.
  2. Matka  nasza Maryja prosi nas, swoje dzieci: „Odmawiajcie Różaniec”. Ilu z nas  słyszy ten  Głos? Każda modlitwa musi kosztować, musi być połączona  z jakimś wysiłkiem, żeby przyniosła błogosławione owoce w naszym życiu. To jest wysiłek, żeby przyjść na Różaniec do kościoła, by w domu razem z dziećmi klęknąć do Różańca, by w czasie jazdy samochodem odmówić Różaniec – by to robić, trzeba przede wszystkim wierzyć w siłę modlitwy i pamiętać zawsze, że to rozmowa z samym Bogiem. Żeby się modlić potrzebna nam jest koniecznie  wiara, która przez modlitwę się wzmacnia!

Zapraszamy codziennie, na nabożeństwo różańcowe – odprawiane w kościele o godz. 17.30.

  1. Studenci już tydzień temu rozpoczęli nowy rok akademicki, mamy propozycję spotkań na poziomie akademickim w gronie młodzieży studiującej.  Wiemy, że wielu studentów mieszkających na terenie naszej Parafii w czasie studiów, w swoich Parafiach należy do różnych grup oazowych, lektorów czy innych.  Rozwijając i pogłębiając swą wiedzę doskonalcie także swego ducha – możecie to uczynić  w gronie ludzi wierzących i myślących – jak wy, pod kierunkiem Księdza.

Zapraszamy studentów  na pierwsze spotkanie w najbliższą środę  na godz. 20.00. O tej godzinie będzie w kościele Msza św. „ o błogosławieństwo w nauce i w życiu w nowym roku”, a po niej spotkanie w salce przy kościele z  Księżmi: Ks. Pawłem i Ks. Krzysztofem.

  1. 14 października to Święto  naszych Nauczycieli , Wychowawców, Profesorów i Katechetów. Chcemy dla nich wyprosić Boże błogosławieństwo i Bożą pomoc – dlatego, jak w poprzednie lata, zapraszamy serdecznie  na świętowanie – we wtorek 15-go na  wspólną  Mszę św. w naszym kościele –  o godz. 18.00, a po niej na przyjacielskie spotkanie przy stole w naszej Sali widowiskowej. Zapraszamy nie tylko nauczycieli z naszych szkół i przedszkoli, ale także naszych Parafian uczących w innych szkołach .
  2. Zbliża się listopad,  czas, by pomyśleć, przywołać na pamięć i przesłać naszym zmarłym, to czego oni najbardziej potrzebują – naszą modlitwę. Już od jutra przyjmujemy na wypominki– roczne lub jednorazowe,  na Mszę  św. gregoriańską odprawianą codziennie przez cały miesiąc listopad o godz. 7.00. Można też wesprzeć dusze w czyścu cierpiące, włączając ich imiona do Mszy św. o godz. 18.00 w  Dzień Zaduszny – 2 listopada. Dajemy wam tyle możliwości modlitwy, aby pamiętać, że dusze, którym pomożemy znaleźć się w niebie – modlą się o nasze zbawienie!
  3. W przyszłą niedzielę 19 Dzień Papieski. A co to oznacza? – jest to najpiękniejszy pomnik, który w tym dniu budujemy Ojcu św. JP II, przez materialną pomoc najzdolniejszej młodzieży z biedniejszych rodzin zdobyć wykształcenie, a potem budować Królestwo Jezusa na tej ziemi. Młodzi sami będą przed kościołem wam dziękować za pomoc i zapewniać o modlitwie.  Bóg zapłać za wasze ofiary na ten piękny cel.
  4. Zapraszamy dziś po Mszy św. wieczornej na comiesięczne spotkanie  Rodziny Różańcowej.                                       ADORACJA…..

 

 

 

Back to top