Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

29Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  20.10.2019  r.

                                           29 Niedziela Zwykła

 

 

  1. Trwajmy na modlitwie różańcowej, u Maryi wypraszając potrzebne łaski, nam, naszym rodzinom i Ojczyźnie naszej. Nabożeństwo – codziennie o godz. 17.30.
  2. Nasze Miasto Kraków ma kilku głównych Patronów. Jednym z nich jest czczony w Liturgii dzisiaj tj. 20 października  – św. Jan Kanty, kapłan, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wielki przyjaciel i wychowawca młodzieży akademickiej.  Polecamy jego  orędownictwu przed  Bogiem  studentów uczelni krakowskich i ich profesorów, szczególnie Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie. 
  3. We wtorek – 22 października, radosne wspomnienie liturgiczne św.  Jana Pawła II – naszego umiłowanego Papieża.  Zróbmy w tym dniu coś pięknego i dobrego, coś co nas ubogaci duchowo przed  Bogiem i ludźmi, do czego zachęcał nas tak wiele razy  Ojciec św.  We  wtorek Msze  św.  w naszym kościele będą   o godz. 8.00 i 18.00, a Różaniec o 17.30.  Będzie można w tym dniu uczcić,  obecne w naszym kościele relikwie naszego Świętego Papieża. Te relikwie są dostępne codziennie w naszej   kaplicy świętych Patronów:  św.  Jana Pawła II, św. S. Faustyny, św. Zygmunta Gorazdowskiego i błog. Hanny Chrzanowskiej.  

 

  1. Studentów, mieszkających na terenie naszej Parafii zapraszamy na spotkania pogłębiające wiarę i wiedzę religijną   –  w ramach Duszpasterstwa Akademickiego . Spotkanie –  we wtorek  o godz. 20.00. Kontakt z Ks. Pawłem i Ks. Krzysztofem.

 

  1. Listopad   to  miesiąc zmarłych, którzy czekają  na naszą modlitewną  pomoc.

Najlepszą pomocą okazaną  zmarłym jest  Msza św. odprawiona za nich – dlatego przez cały miesiąc listopad odprawiamy zbiorową „gregoriankę” o godz. 7.00 i w Dzień Zaduszny koncelebra  o godz. 18.00, na które możecie podać imiona swoich zmarłych.  Można także podać imiona zmarłych na wypominki  roczne lub jednorazowe.   Imiona zmarłych można podawać codziennie  w kancelarii i w zakrystii a dziś także po Mszach św.  w kancelarii.

  1. Na spotkanie naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego zapraszamy w najbliższą  środę   po Mszy św. wieczornej. Spotkanie będzie w Sali Klubu Seniora. Zapraszamy nowych, chętnych Parafian do pracy charytatywnej.
  2. Od dziś w rozpoczyna się w życiu Kościoła Katolickiego –  Tydzień Misyjny. Jest  to okazja do modlitwy i pamięci o wsparciu pracy i dzieł naszych polskich misjonarzy. Będzie ku temu okazja w następną niedzielę, gdy we wszystkich kościołach wasze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać.  

 

  1. Na zakończenie :Zawierzmy Jezusowi Miłosiernemu pracę  nowego Parlamentu i  nowego Rządu, zróbmy to słowami św. Jana Pawła II:  AKT  ZAWIERZENIA ….

 

 

 

 

 

Back to top