Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2NdzWPostu

Ogłoszenia duszpasterskie  – 17.02.2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. Niedziela II Wielkiego Postu to niedziela Przemienienia Pańskiego na górze Tabor.

Stąd pytanie:  czy w moim domu, w moim sercu nastąpiły już jakieś duchowe  przemiany – ku lepszemu?  Czy usiłujesz naprawić  niepokojące sytuacje pojawiające się między  wami w rodzinie?

Nie wystarczy patrzeć na Jezusa przemieniającego się na  Górze. On zrobił to dla nas, abyśmy w życiu duchowym nie stali w miejscu, ale wciąż walcząc ze złem stawali się przejrzyści i „ czyści jak  śnieg”. 

  1. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
  2. Dziś dzień łączności, modlitwy i pomocy materialnej misjonarzom polskim pracującym w różnych zakątkach świata. Oni wiedzą najlepiej, komu i w jaki sposób pomóc.  Wasze ofiary – jako jałmużnę postną – prześlemy tam, gdzie nasi bracia i siostry potrzebują najbardziej pomocy.   Bóg zapłać!
  3. W najbliższą środę Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza  na Różaniec  w  intencji Ojczyzny na godz. 17.30 i po Mszy św. wieczornej na spotkanie w Sali Klubu Seniora.
  4. Jak już ogłaszaliśmy: bierzmowanie w naszej Parafii będzie we wtorek 26 marca o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Kandydaci do bierzmowania będą mieli w tym tygodniu próby  codziennie po Mszach św. wieczornych. Dokładne terminy spotkań będą podane przez  Katechetów.

  1. Studentów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 20.00.
  2. Przekazujemy też serdeczne podziękowanie , wraz z modlitwą za ofiary złożone na tacę w poprzednią niedzielę dla Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach – złożyliście na ten cel ponad 6 tyś. złotych. Bóg zapłać.
  3. We wtorek – 19 marca przypada  Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Ponieważ św. Józef jest Patronem naszego Miasta – uroczysta Msza św. ku Jego czci będzie w kościele  O. Karmelitów przy ul. Karmelickiej o godz. 18.00.  Siotrom Józefitkom z okazji św. Józefa składamy serdeczne podziękowanie za posługę w naszej Parafii, z modlitwą i życzeniami wszelkich łask potrzebnych i wiele dobrych i świętych powołań.

  

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła …… by nas bronił przed złym duchem:

 

 

 

 

Back to top