Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

31Ndzzw – konsekracja k-ła, rocznica

Ogłoszenia duszpasterskie  – 3.11.2019  r.

31 Niedziela Zwykła –  19 Rocznica Konsekracji  Kościoła

 

  1. 19 lat temu – w dniu 5 listopada w Roku Jubileuszowym 2000 tysięcznym, została konsekrowana nasza, parafialna Świątynia.  Uczynił to  nasz ówczesny Biskup – Ks. Kard. Franciszek Macharski.

Konsekracja  jest to Boża pieczęć, położona  na budowli postawionej  ogromnym wysiłkiem wielu ludzi dobrej woli,  a która potwierdza na zawsze i  wobec wszystkich, że jest to miejsce święte. Że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, gdzie  niebo spotyka się z ziemią. Wielu z was nie pamięta tych zmagań o to, by tu, na Osiedlu  Oficerskim stanęła świątynia. Jest jeszcze w zakrystii trochę  egzemplarzy książki, która opowiada tę cudowną historię – „Miejsce to wybrał Pan” – to tytuł tej historii. 

            Pamiętajmy, że ta świątynia jest naszym rodzinnym domem, domem naszej  Rodziny Parafialnej – korzystajmy z jego ciszy i przestrzeni sakralnej i dbajmy o niego. 

  1. Miesiąc listopad, to czas wielkiej modlitwy i modlitewnej pomocy naszym bliskim zmarłym. Tu we wspólnocie Parafii dajemy im najlepsze dowody pamięci i przyjaźni:

codziennie – przez 30 dni –  o godz. 7.00 odprawiamy  Mszę św. gregoriańskie za zmarłych,

— w każdą niedzielę , przez cały rok wspominamy i włączamy w modlitwę całą Parafię  w wypominki roczne  – kwadrans przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00,

— w każdą niedzielę listopada włączamy w Różaniec dusze waszych zmarłych z wypominek jednorazowych o godz. 17.30, zapraszamy do wspólnego odmawiania  tej pięknej Maryjnej modlitwy, którą wasi bliscy też odmawiali w czasie ziemskiego życia.

Uczyńcie wszystko, aby to nie była tylko modlitwa Księży ale nasza wspólna! Bóg zapłać tym wszystkim, którzy nie zapomnieli o swoich zmarłych i włączyli ich do modlitwy całej Parafii. To bliscy, najbliżsi powinni zawsze pamiętać o swoich zmarłych, dopóki żyją. Tę tradycję trzeba przekazywać dzieciom i młodzieży, by kiedyś o nas pamiętali.          

  1. Studentom przypominamy, że w Parafii są spotkania dla nich w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Kontaktujcie się z Ks. Pawłem i Ks. Krzysztofem,
  2. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem w Sudanie  Południowym. To małe  państwo, gdzie trwa wojna, wśród 12 mln. Mieszkańców, ok. 70 % to chrześcijanie. A wśród nich  codziennie głoduje ok. 7 mln Sudańczyków, a 3,5 mln nie ma dachu nad głową. Ta akcja  pomocy jest pod hasłem: „Gdzie Bóg płacze, świat milczy – Ty działaj”.  Wasze ofiary złożone na tacę  przeznaczymy na tę pomoc. Bóg zapłać.
  3. W gablotach przykościelnych są wywieszone ostrzeżenia  policji przed oszustami, którzy nasilają swą działalność. Szczególnie ludzie starsi są zagrożeni w swoich domach.  Policja daje konkretne rady jak się zachować w razie zagrożenia – to jest w gablotach. Bądźmy czujni!

                                                       ADORACJA ….

 

 

 

Back to top