Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

32Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie –  10.11.2019 r.

32 Niedziela Zwykła     

 

  1. Jutro, Ojczyzna nasza Polska Niepodległa i Matka nas, żyjących na tej ziemi  i Matka naszych Rodaków rozproszonym po krańcach świata gromadzi nas w tak bardzo wielu miejscach, by podziękować Bogu i ludziom  – wielkim Polakom za odzyskaną i wywalczoną wolność, którą się dziś cieszymy. Ale ten dar nie jest nam dany na zawsze, wciąż zło chce nam go zabrać – więc musimy wciąż walczyć i szukać pomocy u Boga, aby  skarbu wolności nie stracić. Dlatego jest to zaproszenie naszego Biskupa do  codziennej adoracji i modlitwy każdego dnia wraz ze św. Papieżem Polakiem. Od jutra, codziennie zapraszamy na półgodzinną  modlitwę, przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30. Niech  ci, którzy kochają Ojczyznę, polskie dzieci i młodzież, polskie rodziną  przychodzą i przyniosą je do Jezusa Miłosiernego i Jego Matki. Zapraszamy serdecznie wraz z naszym Biskupem Markiem.

Jutro, po tym nabożeństwie będzie odprawiona  Msza  św. w intencji Ojczyzny   o godz. 18.00.

  1. W  każdą niedzielę listopada o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, zwłaszcza tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.
  2. Imiona zmarłych z wypominków  rocznych będziemy przedstawiać Bogu w każdą niedzielę: kwadrans  przed Mszą  św. o godz. 8.00, przed godz. 9.30 i przed godz. 18.00. Otoczymy ich modlitwą całej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać, że pamiętacie o swoich zmarłych, krewnych i znajomych. Modlitwa jest jedynym sposobem, przez który możemy okazać pomoc naszym zmarłym cierpiącym w czyścu.
  3. Codziennie, przez cały listopad o godz. 7.00 odprawiamy Msze św. gregoriańskie za waszych zmarłych. Zachęcamy do udziału, szczególnie bliskich i krewnych, za których te  Msze św.
  4. W najbliższy wtorek zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny na godz. 18.45. A w  nim chcemy odkryć na nowo i zobaczyć obecność Chrystusa wśród  nas na ziemi.  Niech ci, którzy, szukają Boga spróbują Go poszukać we wspólnocie  Kręgu Biblijnego. Spotkaniu zawsze przewodniczy Ksiądz.
  5. Ojciec św. Franciszek i nasi Pasterze, ogłosili następną niedzielę 17 listopada Światowym Dniem Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

W tym duchu będziemy gościć w przyszłą niedzielę polskiego kapłana, pracującego na Ukrainie, który stara się wybudować świątynię dla swych Parafian.

Bóg zapłać wam serdecznie za wasze ofiary złożone na tacę, którymi wspomożemy naszych braci i siostry – chrześcijan  cierpiących w Sudanie Południowym.

 

Modlitwa za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi …….

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

Back to top