Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

3 Niedziela Wielkanocna

 

  • Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że każdy skorzystał z dobrodziejstwa tego Tygodnia Łaski i  niesie przed Tron Boga wiele dobrych owoców swoich   uczynków bezinteresownej miłości i miłosierdzia. Jezus, z całą mocą pozostawia nam przesłanie: byśmy zawsze o tym  pamiętali i  „byli miłosierni jak On jest miłosierny dla nas”  przez całe życie i na wiele sposobów.  Rozpalajmy w sobie tę  „iskrę”  i wyobraźnię miłosierdzia.
  • Dziś rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Biblijny. Jest to przypomnienie dla nas: byśmy czytali i rozważali Pismo św. Słowa Boga, które w Nim się znajdują, które powinniśmy znać i iść za Nimi, na pewno zaprowadzą nas do nieba – a to jest najważniejszy cel życia każdego człowieka. W czasie nabożeństw w kościele będziemy mieli okazję o tym pomyśleć.
  • Następna niedziela i cały Tydzień w Kościele katolickim jest  Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. A następujący po niej Tydzień, są to dni intensywnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy, że tę modlitwę  zlecił nam sam Chrystus, mówiąc: „proście Pana  Żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo”. My jako wierni tej naszej wspólnoty parafialnej – w której od lat nie było powołania kapłańskiego ani zakonnego – prosimy módlmy się wspólnie, aby Bóg spojrzał na naszych młodych i zawołał ich po imieniu, a oni by to wołanie usłyszeli i nie bali się iść za Nim, wiedząc, że Bóg wspiera tych, którzy za Nim idą.  Drzwi naszego Krakowskiego Seminarium Duchownego i innych Seminariów oraz Domów Zakonnych i Klasztorów są otwarte!
  • W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Zapraszamy do świętowania tego dnia, a w następną niedzielę 12 maja mamy okazję uczestniczyć w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę z relikwiami św. Stanisława i z udziałem Episkopatu Polski. Początek procesji – godz. 9.00 na  Wawelu i o 10.00 Msza św. koncelebrowana  na Skałce.
  • A 8 maja o godz. 9.00 w Katedrze na Wawelu nowi diakoni przyjmą  z rąk Ks. Arcybiskupa święcenia. Wśród nich będzie  kleryk, który był u nas w Parafii na praktyce duszpasterskiej Bartłomiej  Małek – polecamy go waszej modlitwie.
  • Pierwsza Komunia św. w  Parafii będzie w niedzielę 19 maja o godz. 10.30, w tym samym dniu o 13.00 będzie  I Rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV-tych. Pomóżmy modlitwą tym rodzinom, dobrze przeżyć ten wielki dzień w ich życiu.
  • Przypominamy o dzisiejszej Mszy św. o godz.13.00 w intencji wielkiego naszego artysty, muzyka i kompozytora Stanisława Moniuszki, z okazji jego 200 rocznicy urodzin i o programie kulturalnym i rozrywkowym przybliżających postać tego wielkiego Polaka. Zaproszenie jest kierowane do dorosłych, dzieci i młodzieży. A miejscem jest plac przykościelny oraz ul Moniuszki (na odcinku od ul. Bandurskiego do ul. Brodowicza). To organizuje  Krakowskie Forum Kultury, można  będzie  nabyć  książkę Białego Kruka o Stanisławie  Zapraszamy!

 

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

Back to top