Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

3Ndzzw 2019

Ogłoszenia  duszpasterskie  – 20.01.2019 r.

2 Niedziela Zwykła

 

  1. Od piątku trwa w Kościele Katolickim Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Mając  wciąż świadomość, że Jezusowy Kościół, przez różne ludzkie egoizmy i pychę  nosi w sobie  ogromne rozdarcie i brak jedności. I wiemy, że nie tylko  prawdy o Kościele zostały przez  ludzi zniekształcone przez wieki, ale nawet Prawdy Ewangelii, czyli Słowa samego Jezusa zostały sfałszowane lub całkiem odrzucone.   Jak to naprawić? Jezus wskazuje na: modlitwę i miłosierdzie, jako drogę do pełnej  Dlatego  usilnie się modlimy, nie tylko my katolicy, ale i inni chrześcijanie, aby Jezusowa  Owczarnia stała się jedną pod przewodnictwem jednego Pasterza.

W gablotach jest wywieszony program różnych spotkań ekumenicznych w różnych Kościołach. A my tu w świątyni będziemy się modlić w czasie wszystkich nabożeństw i Mszy św.

A w Sanktuarium św. Jana Pawła II w  Łagiewnikach dziś  o godz. 15.30 Ekumeniczne  Nabożeństwo Słowa Bożego.   

  1. W czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i dr Kościoła. Św. Franciszek Salezy jest Patronem dziennikarzy. Polećmy ich wszystkich jego opiece i wstawiennictwu u Boga.

– w piątek  25 stycznia  –  Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

– w sobotę – wspomnienie św.  biskupów Tymoteusza i Tytusa,

– w tym dniu   przypada w Kościele  Katolickim w Polsce  –  19 Dzień Islamu. 

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Wszyscy chyba widzicie z perspektywy lat, jak bardzo zmienia się oblicze Osiedla Oficerskiego, a więc także Parafii na tym Osiedlu.  Wielu zacnych Parafian Bóg powołał do Siebie, wielu, z konieczności musiało opuścić wynajmowane mieszkania. Dziś większość – to ludzie czasowo  tu przebywający, na studiach lub podejmujących czasową pracę w pobliżu. Nie wszyscy oni są zainteresowani budowaniem  wspólnoty i środowiska religijnego Parafii. Dlatego wiele drzwi mieszkańców było zamkniętych, czyżby oni nie potrzebowali Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok  – i taki wniosek można z tego wyciągnąć!  Ale my dziękujemy tym, którzy z nami pięknie się modlili, śpiewali kolędy i przyjęli Boże błogosławieństwo. Niech Ono zz nimi pozostanie i przynosi błogosławione owoce! Dziękujemy za  troskę o Parafię, jej duszpasterzy i o dzieła miłosierdzia, które przy Parafii są żywe. Bóg zapłać także za ofiary składane hojnym sercem na różne dzieła Kościoła: na SOS ratowanie życia dzieci nienarodzonych, dla chorych kapłanów, dla misjonarzy, na pomoc naszej Uczelni Uniwersytetowi Papieskiemu im. św. JP II, a pozostałe ofiary na potrzeby  obecnie pracujących w Parafii Duszpasterzy. Bóg zapłać. 
  2. Jutro Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka – dołączamy się do życzeń i wdzięczności za wielkie dzieło w wychowaniu wnuków i wnuczek. Kościół zawsze docenia ten ogromny wkład i trud w przekazywanie wnukom wiary, obyczajów i zasad wiary dzieciom od najmłodszych lat. Niech Bóg za to da wam niebo!
  3. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w naszym kościele będzie Msza św. koncelebrowana przez ok. 30 kapłanów – kolegów z Rocznika  naszego Ks. Proboszcza. Po Mszy św. będzie opłatek  na plebanii. Zapraszamy na Mszę św.
  4. A na koniec pomódlmy się o powołania kapłańskie z naszej Parafii: Pod …..

 

 

 

Back to top