Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

4NdzW.Postu

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie –  31.03.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Wśród niedziel Wielkiego Postu dzisiejsza na charakter radosny – kolor szat różowy mówi o zbliżających się największych Świętach – Świętach Zmartwychwstania Pańskiego.      W naszych postanowieniach, wyrzeczeniach i postach  ta nadzieja zmartwychwstania jest podstawą naszej nadziei i zwycięstwa.

Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

  1. Natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek –  jak co tydzień o godz. 8.30,15.00, o 17.00 – dla dzieci i o 18.30.
  2. A w następną niedzielę 7 kwietnia rozpoczynamy święty czas naszych,  parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Odprawienie rekolekcji przynajmniej jeden raz w roku jest obowiązkiem sumienia,  ale i konieczność by  nie zagubić się na drogach zbawienia.

W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. – na  11.00 – zapraszamy dzieci.        A godz. 14.30 – to rekolekcje dla ludzi chorych, niepełnosprawnych, starszych wiekiem i  samotnych. Niech w tej wspólnocie poczują się umocnieni przez udział we Mszy św. i Sakrament Namaszczenia Chorych. Pomóżcie im przybyć do kościoła na to nabożeństwo. W niedzielę o godz. 19.00 nauka rekolekcyjna dla  Rodziców. Wszyscy wiemy, że wychowanie dziecka jest niemożliwe bez Bożej mądrości i pomocy.  Rodzice skorzystajcie z tej okazji, aby pomyśleć o duszach swoich dzieci i ich wychowaniu,  a także aby  wspólnie pomodlić się za nich. Zapraszamy  w niedzielę na godz. 19.00.

 Rekolekcje będą trwały do środy 10 kwietnia.  Programy są na stolikach  przy wyjściu z kościoła i u ministrantów,  zabierzcie je do domów i informujcie  innych, może trzeba kogoś zastąpić, by mógł skorzystać z rekolekcji.  

            Zachęcajcie się nawzajem, pomagajcie jeden drugiemu przyjść na rekolekcje Prawdziwa mądrość Boża i ludzka podpowiada nam, że dla siebie i dla swej duszy trzeba mieć czas!

  1. W kościele i w pasażu jest wystawiony kosz by do niego ludzie miłosierni składali żywność  dla najuboższych spośród nas.  Pamiętajmy o Słowach Biblii: „Większa jest radość w dawaniu niż w braniu”.

Na stolikach Caritasu przed kościołem są  baranki na stół wielkanocny i palmy, na  Niedzielę  Palmową.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesi,aca – zapraszamy na Godzinę  Świętą o 17.00 i do modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

W I Piątek miesiąca  Msze św. o godz. 8.00,15.00,17.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię  św. do domów w godz. rannych w piątek i w sobotę. Zgłaszajcie chorych i staruszków nie wychodzących z domu – to może już ich spowiedź wielkanocna. Także  sobota w tym tygodniu jest Pierwszą miesiąca- nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.45, potem Msza św. „O opiekę  św. Jana Pawła II nad naszą  Parafią i  godzinna adoracja wraz z Różańcem fatimskim. O 9.30  uroczyste błogosławieństwo.

  1. Wielu pewnie już zauważyło, że po drugiej stronie tabernakulum, od ul. Brodowicza powstał nad wyrzeźbioną w purpurowym kamieniu, postacią Maryi piękny baldachim na dwóch kolumnach. Matka Boża siedząca na tronie z Dzieciątkiem Jezus na  Jej kolanach, to kopia obrazu z II wieku z Bizancjum, nazywana MB Zwycięską (NICOPEJA), Która ludzi  podnosi na duchu, przynosi im zwycięstwo, przynosi Boga. Aniołowie  przynoszą  Maryi koronę królewską, a nad Jej głową znak, symbol Bożej Opatrzności. Dzieciątko Jezus błogosławi tych, którzy przychodzą do Jego Matki. Cała postać Maryi i Jezusa otoczona jest Różańcem, to się nazywa MANDORLA, a oznacza, że  Maryja przynosi nam Różaniec jako modlitwę przynoszącą zwycięstwo, tym którzy się na nim modlą. Pierwotny obraz był wymalowany w kolorze purpurowym, stąd taki kolor kamienia, w którym została wyrzeźbiona. W ostatni wtorek Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił to miejsce i postać Matki Bożej i odtąd jest to dla nas miejsce  święte, dbajmy o nie i korzystajmy z obecności Matki Bożej. Teraz już wszyscy przechodzący przy przejeżdżający tędy  będą wiedzieć,  że za tym długim  murem jest kościół.   Bóg zapłać.
  2. O błogosławione owoce rekolekcji poprośmy Matkę Bożą :  Zdrowaś Maryjo ……

 

Back to top