Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

5Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 10.02.2019. r.

  • Niedziela Zwykła

 

  1. Jutro – 11 lutego – wspominamy objawienia MB z Lourdes, który to dzień jest XXVII  Światowym  Dniem Chorych. Pamiętajmy w tym dniu o naszych chorych na ciele i duszy. Centralne  uroczystości  Dnia  Chorego w Krakowie będą – jak co roku – w Łagiewnikach.

Jutro za naszych chorych będziemy się modlili w czasie  Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Ten dzień jest też okazją do podziękowania i wdzięczności tym, którzy się w czasie  choroby modlili się  za nas i nieustannie to czynią.  Niech Bóg im tę troskę wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

A szczególnym Dniem chorych w naszej Parafii będzie  Msza św. wraz z udzieleniem im Sakramentu Namaszczenia Chorych,  będzie na początku kwietnia – czasie rekolekcji wielkopostnych.  

 

  1. W najbliższy wtorek  – 12 lutego –  na Mszy św. o godz. 18.00  będziemy się modlić, jak od wielu lat, „o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego”.  12 lutego przypada kolejna  – 89 rocznica jego urodzin i dzieciństwa, które przeżył tu na Osiedlu Oficerskim. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny, Papież Franciszek ogłosił jego tzw. „HEROICZNOŚĆ CNÓT”. Teraz czekamy na stwierdzenie cudu za  pośrednictwem Kandydata na ołtarze Pańskie. Cud ma potwierdzić świętość Sługi Bożego Jerzego.  Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich: módlcie się w trudnych i beznadziejnych sprawach do Boga przez pośrednictwo Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego.   A cudowne  uzdrowienia czy inne cudowne  zdarzenia  prosimy  zgłosić w Parafii lub Kurii Krakowskiej  Ufamy, że kolejny krakowianin, profesor Politechniki Krakowskiej, przykładny ojciec rodziny i prawdziwy, mądry chrześcijanin wejdzie do rodziny świętych  Kościoła.
  2. W czwartek wspominamy w Liturgii dwóch wielkich  świętych – Patronów Europy: Cyryla – mnicha i Metodego – biskupa – to okazja, aby tę zagubioną w wielu miejscach Europę polecić tym Patronom.
  3. A w następną niedzielę, na Mszy św. o  9.30 uroczyście umieścimy, w przygotowanym relikwiarzu, w naszym OSSUARIUM, relikwii św. Zygmynta Gorazdowskiego , lwowskiego kapłana, Założyciela naszych Sióstr Józefitek, spełniających tak ważne dla duszpastersatwa funkcje  w naszym  kościele.
  4. Na każdej Mszy św. Siostra przybliży nam osobę i świętość św. Zygmunta.

To już czwarte relikwie, które można uczcić w naszej kaplicy.

Na koniec MB Uzdrowienie Chorych polećmy wszystkich chorych Parafian: Pod Twoją obronę …..

 

 

 

Back to top