Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

8Ndzzw-2019

Ogłoszenia duszpasterskie –  3.03.2019 r.

VIII Niedziela Zwykła

 

  1. Najbliższa środą to Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy zbawienny czas Wielkiego Postu. – Przyjmujemy znak popiołu na swą głowę na znak podjętej  pokuty wobec Boga i ludzi. Msze św. w  Środę  Popielcową wraz z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00, 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00,18.00 i 19.00.Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje katolików  POST ŚCISŁY, czyli post od pokarmów mięsnych ograniczony do trzech posiłków dziennie. Ten post wyklucza także spożywanie  napojów alkoholowych pod każdą postacią!

JAKO  PRZYGOTOWANIE BEZPOŚREDNIE we wtorek od godz. 15.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobiste spotkanie z Jezusem – po to, aby ułożyć program duchowego  życia w Wielkim Poście. Wygospodarujmy ten  czas dla  Boga i dla dobra własnej rodziny i własnej duszy. Zapraszamy: w najbliższy wtorek od godz. 15.00 – 18.00.  

  1. Za trzy dni – Wielki Post –  „to – jak mówi Ojciec św. Franciszek – to czas „zwrotny” –  zwrotny to znaczy,  sprzyjający przemianie i nawróceniu każdego z nas; abyśmy porzucili zastawiane na nas pułapki, nawyki, zmęczenia i leniwe przyzwyczajenia.

Widzimy przecież, że przyzwyczajamy się  do przemocy, do braci i sióstr, którzy śpią na ulicy i nie mają dachu nad głową, przyzwyczajamy się do  życia w takim społeczeństwie, które twierdzi, że może obyć się bez Boga, w którym rodzice nie uczą już swych dzieci modlitwy i czynienia znaku krzyża. Żyjemy w takim świecie, gdzie ostentacyjnie pozwala się zabijać nienarodzone dzieci, a chorobliwe dewiacje nazywa się normalnością.  Ta obojętność na zachowania niechrześcijańskie usypia nasze serca. Trzeba się obudzić!”

Temu służą kościelne  nabożeństwa pokutne, które pomogą nam na nowo odzyskać wolność w służbie Bożej i nową życzliwość do ludzi:

  1. a) Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.30, 15.30 i 18.30, a Drogi Krzyżowe dla dzieci będą   o godz. 17.00 w każdy piątek W. Postu.
  2. b) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  3. c) a rekolekcje wielkopostne będą od 5 Niedzieli Wielkiego Postu czyli od 7 – 10 kwietnia .
  4. d) Bierzmowanie młodzieży będzie we wtorek 26 marca – udzieli go Metropolita  Krakowski Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.  

Na czas Wielkiego Postu  połóżmy Pismo św.  w zasięgu  wzroku, by było dostępne dla każdego w domu.  Odsuńmy od siebie rzeczy , a może nieraz i ludzi, którzy są dla nas okazją do grzechu.  Postarajmy się zrozumieć jak wielkim dobrodziejstwem jest  ten święty czas.

 Rozpalmy w sobie na nowo ducha modlitwy.

  1. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość

naszego narodu a także o wyzwolenie się z innych nałogów. Modlić się będziemy za tych, którzy sami cierpią i są sprawcami bólu swoich bliskich, przez swoje nałogi. Pamiętajmy; takich ludzi może uratować tylko Bóg i modlitwa ludzi życzliwych!

  1. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca – zapraszamy do modlitwy za kapłanów i powołania kapłańskie – w czwartek o godz17.00.
  2. Urząd Miasta  Krakowa wraz z Wydawnictwem Medycyna  Praktyczna, przekazuje przez Parafię dobrą inicjatywę dla  ludzi starszych i niesamodzielnych  mieszkańców  Są na stolikach informacje i telefony na darmowe porady zdrowotne do Doradcy  Medycznego. Taka pomoc może być w wielu wypadkach niezbędna i pożyteczna. Szczegóły są na  plakatach w gablotach i na ulotkach, które można zabrać z kościoła.
  3. A CARITAS Archidiecezji Krakowskiej zwraca się o pomoc w prowadzeniu tak wielu dzieł charytatywnych – poprzez odliczenie 1% od podatku, na ten cel. Na stolikach w kościele są odpowiednie ulotki.  

 

 

Back to top