Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

IINdzadwentu 2019

Ogłoszenia duszpasterskie –   08.12.2019   r.

Uroczystość Niepokalanego  Poczęcia  NMP i II Niedziela Adwentu.

 

 

  1. Dziś czcimy Maryję, w  Uroczystości Niepokalanego Poczęcia. W tej  Uroczystości Maryja prosi nas, abyśmy walczyli z grzechem i żyli w czystości moralnej, kierując się zasadami  Ewangelii przyniesionej przez Syna Bożego ludziom na ziemię. Że takie życie jest możliwe i że przynosi  człowiekowi radość, pokój serca i szczęście  – zapewnia nam Matka Boża. Dziś Msze św. odprawiamy w takich godz. jak w inne niedziele.

Przypominamy, o zapowiedzianym już, programie  – „słowno- muzycznym dla Niepokalanej” – „Czas oczekiwania”, który będzie w naszym kościele dziś, po Mszy św. wieczornej. To spotkanie z poezją i twórczością Maryjną wielkich ludzi kochających Maryję w wykonaniu: Pani prof. Moniki Rasiewicz – recytacja i muzyka Pana Pana dr Marka Skrutwę. Zapraszamy serdecznie na  to duchowe doświadczenie.

 

  1. 2. Minął już tydzień naszej drogi adwentowej. Każdy dzień Adwentu rozpoczyna się o świcie Mszą św. ku czci naszej Matki Maryi zwaną Roratami o godz. 6.30.

Dziękujemy tym rodzicom którzy pomagają swym dzieciom, przez udział w Roratach,  przeżyć to doświadczenie wiary i uczynić z ich  obecności w kościele  bezinteresowny dar  miłości dla Jezusa. Pozostali rodzice, niech potraktują  to jako zachętę, do dania dziecku okazji do nowego doświadczenia wiary,  które będzie mu  wielokrotnie w życiu potrzebne.  r  Roraty – przypomnijmy – codziennie w dni powszednie o 6.30 – dzieci w niedzielę przychodzą na Mszę św. na godz. 11.00.

 

  1. Wielkie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom dokonuje się przez ofiarę złożoną za świecę, którą zapalimy na stole wigilijnym.  Nasz Caritas dziś przed kościołem  czyni tę posługę dla dzieci.

Na stolikach obok świec wigilijnych są do nabycia opłatki na stół wigilijny,  poświęcony opłatek jest jednym z najważniejszych elementów, naszej chrześcijańskiej Tradycji.  Dzieląc się  poświęconym chlebem wydobywamy z serca pełne  miłości i prawdy słowa świątecznych życzeń, które potwierdza sam Jezus. Dziś także na stolikach są puszki, na  ofiary na pomoc  Kościołowi na Wschodzie”.  Bóg zapłać.

A  kosz, do którego można złożyć  żywność dla najuboższych naszych Parafian na Święta jest  codziennie w zielonym pasażu i  w kościele.

 

  1. Jak co roku organizujemy wspólną Wigilię  dla samotnych.  W tym roku  nasza  Wigilia będzie w niedzielę 22 grudnia.   O godz. 15.00  w  kościele będzie  Msza św., a po niej w sali widowiskowej – życzenia z opłatkiem w ręku i tradycyjna, rodzinna   Wieczerza Wigilijna oraz  wspólny śpiew kolęd. W tym roku do naszej Wigilii dołączy grupa niepełnosprawnych z jednej z Fundacji w  Krakowie.

 

  1. A w tym tygodniu – we wtorek zapraszamy na spotkanie w Kręgu Biblijnym w Sali Klubu Seniora o godz. 18.45. Zapraszamy na przedświąteczne spotkanie ze Słowem Bożym i wspólnym opłatkiem.

  

  1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Łucję dziewicę i męczennicę i w sobotę – św. Jana od Krzyża kapłana i dr Kościoła,

 

  1. Na koniec poprośmy naszą Matkę Maryję, by nam pomogła w walce ze złem i prowadziła nas ku znawieniu: Pod Twoją obronę ……..

         

 

 

 

 

 

 

Back to top