Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nowy Rok – 2020

Ogłoszenia  duszpasterskie – 1.01.2020 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

W pierwszym dniu Nowego Roku 2020, dołączamy się do wielu życzeń dziś wam  składanych:

          Życzymy, by ludzie spotykani na waszych drogach w Nowym Roku byli życzliwi, uśmiechnięci , przyjaźni i pełni pokoju  Bożego,  a my byśmy  umieli to w nich dostrzec i docenić i w zamian obdarowywać ich tym samym ciepłem i przyjaźnią płynącą od Boga.   Wtedy świat wokół nas będzie przyjazny i ludzki,  taki jaki dla ludzi wymyślił i stworzył  Pan  Bóg, a Jego Syn Jezus Chrystus przyszedł do nas na ziemię, aby nas do budowania takiego świata zachęcić i nam pomóc w tym budowaniu.

Dobrym zdrowiem i wszelkimi łaskami – na miarę waszych potrzeb i tęsknot – niech was obdarzy w Nowym Roku  miłujący nas zawsze tak samo Dobry Bóg. A nade wszystko życzymy wam niezachwianej wiary, ufności  i  nadziei pokładanej  w Stwórcy , która na te czasy  jest najpilniejszą potrzebą ludzkiego serca i ludzkiego życia.     Szczęść Boże!!

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

 

  1. Dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. jak w niedziele.

Nowy Rok jest   Dniem  Modlitwy  o pokój na świecie. Orędzie Ojca św.

Franciszka  wzywa wiernych Kościoła do troski o pokój we własnym  sercu, a który jest nagrodą od  Boga, dla tych, którzy żyją „po Bożemu”. Ojciec  św. prosi byśmy ten Boży pokój przekazywali bliźnim i potrzebującym i modlili się dużo za chrześcijan prześladowanych i cierpiących za wiarę w różnych krajach.  Przywracanie pokoju w sercach ludzi to prawdziwe miłosierdzie im okazane.

  1. Jutro Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 17.00 „Godzina  Święta” – to Godzina wielkiej modlitwy Kościoła za kapłanów i o liczne powołania kapłańskie i zakonne. Przed wystawionym w monstrancji Jezusem – Najwyższym i Wiecznym  Kapłanem  będziemy prosić Pana „aby posłał na swoje żniwo robotników, bo żniwo jest wielkie”. Zapraszamy.

            Kontynuujemy codzienne nabożeństwa w intencji Ojczyzny i Kościoła – jako nasze przygotowanie do obchodów stuletniej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Nabożeństwa są codziennie od poniedziałku do soboty o 17.30. Zapraszamy.

  1. W piątek I Piątek Miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca o godz. 8.00, 15.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00. Chorym Komunię św. zaniesiemy w godz. rannych w piątek i w sobotę.
  2. Najbliższa sobota to także I Sobota miesiąca stycznia. O 7.45 nabożeństwo przebłagalne, o 8.00 Msza św. w intencji  naszej Parafii : o opiekę nad nami św. Jana Pawła II, a po niej do godz. 9.30 adoracja w ciszy i Różaniec pokutny oraz Błogosławieństwo Najśw. Sakr.   
  3. W poniedziałek, w  Święto Trzech  Króli, po  Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólny „Opłatek” wszystkich  członków  grup parafialnych – Rodziny Różańcowej, Caritasu, pracowników kuchni, Koła Rada Maryja, Kręgi  Rodzin, grupę modlitewną św.  Józefa, Klub Seniora oraz lekarzy i nauczycieli świadczących charytatywną pomoc i  Redakcję „Na Skale”.    Opłatek będzie w naszej  Sali widowiskowej.  Zapraszamy wszystkich, którzy swój czas poświęcają dla budowania wspólnoty parafialnej.
  4. Od wtorku – 7 stycznia – rozpoczynamy Kolędę: w tym tygodniu odwiedzimy domy  i rodziny  mieszkające przy ul; Mogilskiej, Chłopickiego, Zaleskiego, Grunwaldzkiej, Eisenberga, , Supniewskiego, Rymarskiej, Moniuszki, Bema, Narzymskiego, Lesistej,    Kasprowicza i  Kieleckiej. Terminy kolędy są w gablotach i na stronie  Parafii w internecie.                                                                                                                                                                                                              Uroczyste błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top