Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

OdpustMiłosierdzia

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.04.2019 r.

 Święto Miłosierdzia Bożego – Odpust Parafialny

 

 

  1. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze Świętem Patronalnym Parafii.

Świętujemy zatem  dziś  uroczyście Święto Miłosierdzia Bożego, by od  Jezusa  Miłosiernego, uczyć się,  jeszcze bardziej być ludźmi miłosierdzia wobec naszych bliźnich.

Dziś nawiedzając nasz kościół i spełniając wszystkim dobrze znane warunki, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go  za siebie lub za zmarłych.   

 Msze św. dziś są odprawiane w porządku niedzielnym. Centralna  MSZA ŚW. tzw. SUMA ODPUSTOWA będzie o godz. 12.00, a po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Koronka do Miłosierdzia Bożego.  

Zapraszamy – ta Msza św. będzie koncelebrowana przez kapłanów z naszego Dekanatu. A zamiast Mszy św. o godz. 13.00, będzie dziś  Msza św. w Godzinie Miłosierdzia czyli o 15.00,  koncelebrowana przez kapłanów pracujących w naszej Parafii. Jezus w  tej Godzinie rozdaje potężne łaski dla tych, którzy Go o niej poproszą. Wielokrotnie mówił o tym do nas przez  św. S. Faustynę.  

Przypomnijmy, że relikwie  św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II są na stałe umieszczone w bocznej kaplicy. Dziś  jest dobra okazja aby je uczcić, przez ucałowanie.    

2.Przedłużeniem Święta Bożego Miłosierdzia jest Tydzień Miłosierdzia, który jest także po to, aby ludzie, których spotkamy doznali od nas  ciepła Bożej Miłości i  Miłosierdzia.  Niech chorzy, zapomniani, zagniewani, zagonieni, smutni, traktowani „z góry”, odrzuceni – odczują   obecność Boga na ziemi. Odnajdźmy w tym Tygodniu, tych chorych i samotnych,  którzy zaniedbali sakramenty św. i sprowadźmy  do nich kapłana z posługą sakramentalną.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – zapraszamy w czwartek 2 maja na Godzinę Świętą o 17.00. To nasza modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy.
  2. 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą w porządku niedzielnym, dodatkowo będzie Msza św. – jak w każdy piątek – o godz. 15.00 – w Godzinie  Miłosierdzia.                       
  3. W tym tygodniu także Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające o 7.45, o 8.00 Msza św. „o opiekę św. JP nad naszą Parafią”, a po niej adoracja i Różaniec. O 9.30 uroczyste błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.W godzinach przedpołudniowych przyjdziemy do chorych z posługą sakramentalną.
  4. Przed nami miesiąc maj, a to oznacza dla nas zaproszenie i zachętę do udziału w pięknych majówkach ku czci naszej Matki i Królowej – Maryi. Nabożeństwa majowe będą codziennie o godz. 17.30 i po nich bezpośrednio Msza św.Rodzice, Babcie i Dziadkowie, zróbcie wszystko, aby dzieci i młodzież pokochały to nabożeństwo.  Pierwsze nabożeństwo już we wtorek o godz. 17.30.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 będzie Msza św. z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, którego nazwisko i imię nosi jedna z ulic – jedyna w Krakowie. Zapraszamy Parafian, a szczególnie mieszkańców tej ulicy, do modlitwy za duszę tego wielkiego artysty, muzyka i kompozytora. Kto nie zna  opery „Straszny Dwór”  czy  „Halka” i Mszy św. napisanych przez niego. – jedna z nich będzie wykonana przez chór o godz. 13.00       Po Mszy św.  Krakowskie Forum Kultury przygotowało wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci – część na placu przed kościołem i na ulicy Moniuszki (na odcinku ul. Bandurskiego – Brodowicza). Zapraszamy.

              AKT ZAWIERZENIA  

 

Back to top