Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

PoniedzWielk.

Ogłoszenia duszpasterskie –  22.04.2019 r.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

  1. W najbliższą niedzielę Odpust w naszej Parafii – Święto Miłosierdzia Bożego. Msze św. jak w niedzielę.  Suma odpustowa, koncelebrowana przez kapłanów z naszego Dekanatu,  będzie odprawiona o godz. 12.00.  Mszy św. o godz. 13.00, w przyszłą niedzielę  nie będzie!! Będzie natomiast jak w poprzednie lata Msza św. koncelebrowana o godz. 15.00 –  w Godzinie Miłosierdzia. Zapraszamy – to Godzina  szczególnej  łaski – jak mówił Siostrze  Faustynie  sam Pana Jezus.
  2.  Przez cały ten odpustowy  dzień,  można w naszym kościele uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie  win i kar za grzechy już odpuszczone: trzeba nawiedzić kościół, być w stanie łaski uświęcającej, wykluczyć wszelkie  przywiązanie do grzechu  i odmówić wymagane modlitwy. Odpust można  ofiarować za siebie lub kogoś ze  zmarłych.
  3. Święta Wielkanocne przedłużają się dla nas i trwają do Święta Miłosierdzia Bożego czyli do przyszłej niedzieli odpustowej. Zachęcamy do trwania w stanie łaski uświęcającej, abyśmy wszyscy mogli przyjąć Komunię św. w Święto Miłosierdzia. Pokochajmy ten stan wewnętrznej przyjaźni z Bogiem, bo daje nam on nam duchowy pokój  i moc do walki ze złem a gwarantuje też nieustanną pomoc Bożą.
  4. Do godnego przeżycia Święta Miłosierdzia przygotowujemy się przez 9 dni Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się w niej za tych ludzi, których wskazał Siostrze Faustynie sam Miłosierny Jezus. Nowennę odprawiamy dziś (po Mszy św. wieczornej) a od wtorku do soboty, codziennie o godz. 15.00. W tej Godzinie będzie  Msza św. i modlitwy kolejnego dnia Nowenny.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tylu  ludziom potrzebna jest  Boża pomoc, Boże wsparcie – więc pomagajmyu przez modlitwę.  
  5. W imieniu profesorów i studentów Uniwersytetu Papieskiego im. św. JP II składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wasze dzisiejsze ofiary złożone na tacę.
  6. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – w najbliższy piątek –  nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  7. Na koniec  prośmy Matkę  Miłosierdzia, aby każdy z nas był człowiekiem z „wyobraźnią  miłosierdzia” :  Pod Twoją obronę …..

 

 

Back to top