Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Popielec 2019

 Ogłoszenia duszpasterskie  6.02.2019  r.

Środa Popielcowa

 

  1. Dziś Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem odprawiamy: o godz. 8.00, 15.00, 17.00,18.00 i 19.00. Znak popiołu przyjęty na głowę oznacza w sposób  niezwykle prosty i jasny, że rozpoczynam drogę wewnętrznej przemiany, nawrócenia i zbliżenia się do Boga. A to oznacza, że chcę swoje życie odmienić, ponaprawiać wyrządzone krzywdy,  zło i wrócić na drogę, którą wskazał Jezus Chrystus. Niech w naszych domach ustaną gniewy i spory, pojednajmy się, przebaczmy sobie nawzajem, stwórzmy atmosferę ciszy i spokoju, atmosferę szczęśliwej rodziny,   spróbujmy się wyzwolić od uzależnień, które z sobą niesie technika i postęp,  nabierzmy dystansu do tego co czytamy, oglądamy, bądźmy bardziej krytyczni, ale i sprawiedliwi, więcej się zastanawiajmy nad tym co robimy, co wybieramy. Szukajmy mądrości w Piśmie św. w nauce Kościoła, w prasie katolickiej i narodowej, w dobrej książce. Wielki Post to doskonała okazja dla pogłębienia swej wiary i do tego,  byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy tego świata. Nie  bójmy się pozmieniać złych obyczajów w pracy, może przez to znajdziemy nowych przyjaciół, którzy nieśmiało na to czekali? Dziś obowiązuje post ścisły – tylko trzy posiłki w ciągu dnia i to bez pokarmów mięsnych.
  2. Od dziś Wielki Post – trzeba więc  pomyśleć jak i kiedy skorzystać z dobrodziejstwa takich nabożeństw jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie  Żale czy Rekolekcje Wielkopostne.

  Drogi Krzyżowe będą w Wielkim Poście w każdy  piątek  po Mszy św. o 8.oo, o godz. 15.00 i  po Mszy św. o 18.00, Drogi Krzyżowe dla dzieci będą o godz. 17.00 w każdy piątek.

  Gorąco zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie poprzez , które  głębiej rozumiemy tajemnicę cierpienia i zbawienia  jak również uczymy się od samego Chrystusa niesienia krzyża. Warto przypomnieć, że za odprawienie  Drogi Krzyżowej, nie tylko w  Wielkim  Poście można uzyskać odpust zupełny, spełniając  konieczne do tego  warunki.

  1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – o godz. 17.00. Za udział w tym nabożeństwie można także uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych.

A rekolekcje wielkopostne w tym roku będą od niedzieli 7 kwietnia  do  środy 10 kwietnia.

  1. Od dziś w kościele pojawi się skarbonka z napisem: „Jałmużna postna”, która jest propozycją do bardziej hojnego pomagania ludziom najbiedniejszym, najbardziej nieszczęśliwym.  To może być także forma  naprawienia szkody czy oszukania kogoś, komu nie mamy innego sposobu naprawić krzywdy wyrządzonej. (choćby za jazdę „na gapę” w środkach komunikacji publicznej).  Tu chodzi o spokój wewnętrzny!
  2. Na ten czas nawrócenia i postu przyjmijcie Jezusowe błogosławieństwo….

 

Back to top