Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wielkanoc 2019

Ogłoszenia duszpasterskie –  21.04.2019  r.

WIELKANOC

 

W to największe  Święto naszej wiary przyjmijcie nasze  życzenia:

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości,  Nadziei i Miłosierdzia  znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale się nimi  zachwycą i z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was, uświęci i przyniesie taką  nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z innymi, by oni też  stali   się lepsi, bogatsi i radośniejsi.

           Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i  piękna  życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale  nieustannie. Dobrego zdrowia, wzajemnej serdeczności i ciepłej miłości płynącej od Bożego Serca – życzymy wam wszystkim.  Szczęść Boże!

 

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

          Najpierw składamy  serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i  pobożnie przeżyliśmy   uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom,  lektorom i scholii) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i  tym, którzy zadbali o wystrój kościoła  i kwiaty.  

 A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego  Triduum Paschalnego , za  wiarę i  pobożność oraz  za  atmosferę religijną.     Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się żywnością i inną pomocą z biedniejszymi od siebie. Siostra Domitylla przygotowała wiele paczek świątecznych, żywnościowych, które zostały  dostarczone przez  nasz Caritas  do domów potrzebujących wraz  z życzeniami od  całej Parafii.  Bóg zapłać!

  1. Dziś Msze św. odprawiamy w tych godzinach jak w inne Po Mszy św. wieczornej – odprawimy trzeci dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

.         2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak   w niedzielę.

    Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na  dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła II  w Krakowie. Bóg zapłać!

  1. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia, a to oznacza, że  dla naszej wspólnoty przypada Odpust Parafialny. Na każdej Mszy św. będą okolicznościowe  kazania.  Suma Odpustowa będzie o godz. 12.00, na którą są zaproszeni do koncelebry  kapłani z naszego Dekanatu.  Z tego powodu w przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie. Będzie natomiast o godz. 15.00, w  Godzinie  Miłosierdzia koncelebrowana  Msza św.
  2. Do Święta Miłosierdzia Bożego przygotowujemy się od Wielkiego Piątku, przez Nowennę, do Bożego Miłosierdzia. Odprawiać ją będziemy dziś i jutro po Mszach św. wieczornych, a od wtorku do soboty o godz. 15.00.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą wspólną rodzinę, którą jest Parafia oraz za cały świat, który tak bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia.

 

 

Uroczyste błogosławieństwo ……

 

   

 

 

 

 

 

Back to top