Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

WŚwiętych 2019

Ogłoszenia duszpasterskie – 1.11. 2019 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

  1. Nasi bracia i siostry, zbawieni zapraszają nas wszystkich dziś szczególnie na drogę do zdobywania świętości , doskonałości i zbawienia  – bo trud tej drogi kończy się szczęściem  wiecznym w Domu naszego Ojca w niebie. Poznawajmy swoich Patronów, których imiona  nosimy i starajmy się im dorównać wielkością ducha i codzienną miłością.  Dziś  Msze św. – odprawiamy  w takich godzinach jak w niedzielę.

Zapraszamy dziś na uroczyste Nieszpory za zmarłych na godz. 17.30.

  1. Kto dziś i jutro nawiedzi kościół — a w następne dni od 1 do 8 listopada także cmentarz — może uzyskać odpust zupełny za swoich zmarłych. Trzeba spełnić konieczne i znane wszystkim warunki.
  2. Jeszcze dziś, jutro i w niedzielę – w kancelarii lub w zakrystii – można podać imiona swych zmarłych na Mszę św. gregoriańską (będziemy ją odprawiać, przez 30 dni ,o godz. 7.00 rano), można też poprosić o  wypominki roczne, jednorazowe, czy o  Mszę św. koncelebrowaną w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.
  3. Przez wszystkie niedziele listopada o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych, szczególnie tych, których imiona zapisaliście na  wypominki jednorazowe.
  4. Jutro – 2 listopada – Dzień Zaduszny – Dzień Zmarłych oczyszczających się w czyścu. Naszą pomoc zmarłym chcemy okazać jutro przez odprawiane Msze św. Każdy kapłan odprawia jutro trzy Msze św. – jedną w intencji własnej, drugą za wszystkich zmarłych, a trzecią w intencjach Ojca św.

U nas w kościele Msze św. będą o godz. 7.00 (pierwsza gregorianka) o 8.00, o 15.00, 17.00  i o 18.00 koncelebrowana przez wszystkich kapłanów, za zmarłych, których imiona podaliście  w intencjach tej  Eucharystii.

  1. Zapraszamy do udziału w Mszach św. gregoriańskich – są one w takim czasie, że można jeszcze zdążyć do pracy. Msza św. będzie trwać ok. 30-35 min. Codziennie Msza św. będzie odprawiana za wszystkich zmarłych wspominanych w tej Eucharystii, – a w miarę możliwości będziemy systematycznie odczytywać imiona zmarłych.,  które będą wypisane w gablocie przykościelnej.  Zachęcamy  do przyjmowania  w czasie  Mszy  św. Komunii św., która dopełnia owoce odprawianej Eucharystii.
  2. Dziś przypada I Piątek miesiąca listopada, ponieważ nie możemy przyjść z posługą sakramentalną do chorych , przyjdziemy do nich i do pozostałych w sobotę – w godzinach rannych. Jutro nabożeństwo I Soboty o godz. 7,45 i po Mszy św. adoracja, Różaniec za zmarłych i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

  1. W najbliższą niedzielę – 3 listopada – będziemy świętować kolejna  już 19 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dokonał go Ks. Kardynał Franciszek Macharski w dniu 5 listopada 2000 r. W czasie każdej Mszy św. uklękniemy   z wdzięcznością, aby Bogu i ludziom podziękować za tę naszą  świątynię.
  2. Abyśmy w swoich sercach zawsze nosili pragnienie świętości i doskonałości życia prośmy  Matkę Najświętszą: Pod Twoją obronę …….
Back to top