Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Uroczystość Zesłania Ducha świętego

 

  • Współpraca z Duchem Świętym, którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania to wzrastanie w doskonałości i świętości, to szansa, aby w duchowym rozwoju nie stać w miejscu.  Wzywa nas  Apostoł  Jezusa św. Paweł:  „Szukajcie  tego co jest w górze a nie tego co na ziemi”.  W tym zmaganiu jest nam wciąż gotowy pomagać Duch Jezusa, Duch Święty. Idźmy za tym głosem i często się  módlmy do Ducha Świętego o Jego wspaniałe dary.
  • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msze św. w naszej świątyni będą o godz. 8.00, 15.00  i  18.00. Mimo  dnia nauki i pracy znajdźmy czas dla Matki Bożej i dla siebie przychodząc na Mszę św. Każdej Matce, i tej żyjącej i tym zmarłym, należy się w tym dniu,  nasza  modlitwa.
  • W kolejnym tygodniu miesiąca czerwca, zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana  Jezusa, które odprawiamy  codziennie  po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu wspominamy w Liturgii: we  wtorek – św. Barnaby, Apostoła, w  czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Na  Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 będziemy się modlić za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa. Także w  czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dr Kościoła, w piątek: bł. Biskupa  Michała Kozala, męczennika niemieckiego obozu zagłady w Dachau. Więcej o nim w naszej dzisiejszej gazetce  „Na Skale”
  • W najbliższy wtorek o godz. 18.45 zapraszamy na kolejne spotkanie  Kręgu Biblijnego – będzie  o tym co  Jezus mówi o ludzkiej życzliwości, pomocy i traktowaniu bliźnich. Spotkanie – jak zwykle – w Sali Klubu Seniora.
  • W ostatnie dwie niedziele składaliście w duchu chrześcijańskiej solidarności swoje ofiary. Przyszły do nas serdeczne podziękowania i zapewnienie o modlitwie za ofiarodawców. Złożyliście dla Hospicjum św. Łazarza – 9172 zł i na budowę kościoła w Kamerunie – 10266 zł.  To dużo, tym bardziej mówimy: Bóg zapłać!!
  • Zbliża się Święto Bożego Ciała, które będzie w tym roku,  czwartek  20 czerwca. Msze św. przed południem będą odprawiane w porządku niedzielnym, a centralna Msza św. Bożego Ciała będzie w kościele o godz. 16.00 i po niej uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem.  W tym roku przejdziemy z procesją  z kościoła ulicami: Bandurskiego, Bema, Grochowską, Brodowicza, Nadbrzeżną i zakończenie procesji przy ul. Lotniczej 4 (u Sióstr Duchaczek). O przygotowanie   pierwszego ołtarza ( w okolicy skrzyżowania ul. Bema i Olszańskiej) prosimy Rodzinę  Różańcową i Koło  Przyjaciół Radia Maryja, drugiego  ołtarza ( ul. Bema –  Grochowska) prosimy  Kręgi  Rodzin, o przygotowanie  ołtarza trzeciego – (przy ul. Nadbrzeżnej) prosimy Parafialny CARITAS i naszych  Lektorów,  i ołtarz   czwarty  (przy Domu Klasztornym Sióstr Duchaczek)  – prosimy Siostry. Tu będzie ostatnie  Błogosławieństwo i zakończenie  procesji. Pomyślmy już o dekoracji domów, okien czy balkonów – dla człowieka wierzącego jest nie pomyślenia,  by przejście Boga koło naszego domu czy  mieszkania było obojętne!  To jest dobry czas, by przypomnieć Słowa Jezusa:” Kto się przyzna do mnie przed ludźmi i Ja się przyznam do  niego przed moim Ojcem w niebie, a kto się  Mnie wyprze przed ludźmi i Ja się go wyprę przed Ojcem moim.

 

 

 

 

Back to top