Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

19 niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  • czwartek – święto Najświętszej Marii Panny Kalwaryjskiej
  • piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,
  • w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Udział we  Mszy św. w tym dniu jest najlepszym sposobem okazania  wdzięczności  i miłości Matce Bożej.  Dlatego Msze św. będziemy odprawiać w takich godzinach jak w niedziele.  W czasie  każdej Mszy św. poświęcimy – jak nakazuje stary zwyczaj – przyniesione świeże kwiaty, zioła, zboża – jako symboliczny znak wdzięczności Bogu za tyle  Jego darów, którymi co dzień nas obdarza.

2. W dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. W Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. Nasz Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca nas do modlitewnego włączenia się w tą inicjatywę. Uczynimy to podczas naszej Adoracji za Ojczyznę w piątek przed Mszą wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich Parafian na tę pólgodzinną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. 

3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

4. Na zakończenie powierzmy Matce Bożej całą naszą Ojczyznę. Prośmy, by była zawsze wierna Ewangelii Chrystusowej. Pod Twoją obronę…

Back to top