Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

2NdzW.Postu 2020

Ogłoszenia duszpasterskie  – 8.03.2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 

  1. Niedziela II Wielkiego Postu to niedziela Przemienienia Pańskiego na górze Tabor.

Stąd to pytanie do każdego:  czy już w tym Wielkim Poście, coś się w moim życiu przemieniło na lepsze? Czy jest ktoś w naszym domu, kto pilnuje atmosfery wielkopostnej i czy ona  ma wpływ na spokój, zgodę, i coraz większą  życzliwość i miłość  w rodzinie?  

Nie wystarczy patrzeć na Jezusa przemieniającego się na  Górze Tabor,         On zrobił to dla nas, abyśmy w życiu duchowym nie stali w miejscu, ale wciąż się przemieniali, walcząc ze złem i stawali się coraz bardziej przejrzyści w swojej chrześcijańskiej  moralności.

  1. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
  2. Dziś dzień łączności, modlitwy i pomocy materialnej misjonarzom polskim pracującym w różnych zakątkach świata. Oni wiedzą najlepiej, komu i w jaki sposób pomóc.  Wasze ofiary – jako jałmużnę postną – prześlemy tam, gdzie nasi bracia i siostry potrzebują najbardziej pomocy.   Bóg zapłać!
  3. Jak już ogłaszaliśmy: bierzmowanie w naszej Parafii będzie w piątek – 3 kwietnia o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Infułat Bronisław Fidelus. Prosimy o modlitwę w intencji tych młodych, którzy przez ten sakrament, staną się odważnymi „rycerzami Chrystusa”.
  4. Studentów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 20.00.
  5. We wtorek, zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Jak zwykle spotkanie będzie w Sali Klubu Seniora o godz. 18.45.
  6. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dorosłych i młodzieży – po Mszy św. o godz. 8.00,15.00 i 18.00, a dla dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy na to piękne i pożyteczne dla naszego życia nabożeństwo.
  7. We wtorek – 19 marca przypada  Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Ponieważ św. Józef jest Patronem naszego Miasta – uroczysta Msza św. ku Jego czci będzie w kościele  O. Karmelitów przy ul. Karmelickiej o godz. 18.00.  Siotrom Józefitkom z okazji św. Józefa składamy serdeczne podziękowanie za posługę w naszej Parafii, z modlitwą i życzeniami wszelkich łask potrzebnych i wiele dobrych i świętych powołań.
  8. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego serdecznie zapraszają rodziców i dzieci przyszłych klas I na Dzień Otwarty, który odbędzie się na terenie szkoły przy ulicy Grochowskiej 20 w dniu 16 marca w godzinach 15.30-18.00. Na gości czekają liczne atrakcje. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej ZSOMS.

 

  

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła …… by nas bronił przed złym duchem:

 

 

 

 

 

 

Back to top