Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

30 niedziela zwykła

Z kalendarza liturgicznego:

 • środa (28.10.) – świętych Szymona i Judy Tadeusza

Ogłoszenia:

 1. Miesiąc październik, to czas, w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Przenajświętszą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie na godzinę 17.30. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestnictwa w nabożeństwie, zachęcamy do osobistej modlitwy i rozważania przynajmniej jednej tajemnicy różańca każdego dnia.
 2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych najbliższych i modlitewnej pamięci za nich.
 3. Jednym ze znaków naszej pamięci o zmarłych są listopadowe modlitwy, do których włączamy całą wspólnotę parafialną. Wspominamy w modlitwie i mamy głęboko zapisane imiona naszych zmarłych, którym tyle w życiu zawdzięczamy. Tylko my, żyjący jeszcze na ziemi możemy im pomóc. Kościół przez wieki proponuje różne formy pomocy:
 • można podać imiona zmarłych na tzw. WYPOMINKI – można dać na cały rok, wtedy modlimy się w każdą niedzielę roku,
 • można też podać na WYPOMINKI JEDNORAZOWE, – te imiona przedstawiamy Bogu w Różańcu w – w każdą niedzielę listopada,
 • można włączyć swych zmarłych do Mszy św. koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów 2. listopada czyli w Dzień Zaduszny o godz. 1800,
 • ale także można imiona swych zmarłych podać na 30 Mszy św. tzw. Gregoriańskich, które odprawiać będziemy przez cały listopad o godz. 700 rano. Na pewno do tej Mszy świętej trzeba podać imiona zmarłych w minionym roku.
 1. Od wielu lat Siostry Elżbietanki pracują w Ziemi Świętej. Jedną z dziedzin ich działalności jest prowadzenie sierocińców dla dzieci – na Górze Oliwnej i w Betlejem. Obecnie w Betlejem sytuacja jest dramatyczna. Jak opowiada s. Szczepana, dyrektor Domu Pokoju w Betlejem, jak dotychczas mieszkańcy przychodzili prosić o odzież, środki czystości, to obecnie przychodzą prosić o chleb. Chcąc zaradzić tej biedzie Siostry zabierają różańce od wytwórców i wysyłają do parafii w Polsce. Koszt różańca to 1,5 dolara (około 6 zł). Pieniądze te bezpośrednio trafią do mieszkańców Betlejem. Jeśli Ktoś zechce ofiarować większą kwotę, środki te przekazane będą na rzecz prowadzenia Domu Pokoju w Betlejem. Różance do nabycia przy głównym wyjściu z kościoła.
 2. Wszystkim Wam życzymy trwania w dobrym zdrowiu i błogosławionego czasu nadchodzącego tygodnia.
 3. [Powstańmy] W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy zmarłego:
 • Józef Szaleniec
 • Zofia Pach
 • Kazimierz Trybalski
 • Janusz Kopyla

Pomódlmy się za nich: Wieczne odpoczywanie….

Back to top